Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől gőzölhet a motortér?

Mitől gőzölhet a motortér?

Figyelt kérdés

E46 320d olajszint, hűtővíz rendben. 1 hete nem volt beindítva az autó. Most viszont 18km-t mentem vele, utána vártam valakit és 10-15 percig járattam az autót. Aztán feltűnt, amikor felkapcsoltam a lámpát, mintha füstölne az autó. Kicsit olyan műanyag/olaj szaga volt. (füst/gőz nem tudom pontosan, mert szerintem füst, de ahhoz nagyon halvány színe volt).

Volt már régebben is ilyen nyirkos idő, mint ma, de mégse volt ilyen, hogy gőzölt volna. Szóval szerintem nem azért mert hideg van és a meleg motor gőzölne. Még mínusz 5°C-nál sem volt ilyen. Esetleg ha valakivel volt már hasonló, tudna tippet adni, h mitől lehet?

Ja és a hűtővíz nem forrt fel. Főként előről jött a hűtőrácstól a gőz.



2018. febr. 8. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Repedés van a hűtőn.


Azon azért nem lepődtem meg, hogy béjemvé e46.

2018. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehet pápát választott az enegyvenhat háhuszdééé. (Vát ö szöprájz dö tájp of dö kár)

Amúgy én is a valahol a vízkörben keresném a hibát elsőként.

2018. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tipikusan a hűtő befolyójánál szokott hajszálrepedés lenni.

Az E39-emet ezért kaptam annakidején olcsón, mert nem találták meg a hibát, és fogyott a víz, kb. havi 1 liter.

Én is csak hónapok után jöttem rá. Addig azt hittem átvertek.


Egy kolléga apjának az E46-tal ugyanez volt, meséltem neki a sztorit, és tényleg az volt ott is.


Most nekem is van egy E46 320d-m munkába járósnak, ennél egy tömítőgyűrű volt valamelyik csatlakozónál tömítetlen már.

2018. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1# Akkor ez úgy látszik tényleg típushiba. Nagyobb baj ne legyen.
2018. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem volt vizes az autó, és az párolgott? Nálam éppen ma fordult elő ilyen.
2018. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha meg néznéd?
2018. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Első válaszolónak csak annyit, hogy nem azért van E46-om, mert 18 éves hülye gyerek vagyok és gizda akarok lenni. Nekem a 2 kedvenc BMW-m az E65 és az E46. E65-ből csak automata váltós van. Automata váltós nekem nem szimpatikus, ezért E46.

És ha erre az lenne a válasz h "700ért valami lelakott sedant", akkor 1,9m-ért egy coupe-t, amit szerencsére kereskedéstől vettem, így 2 hónappal a vétel után motort kellett benne cserélni + a kasztnin és a 2 tömegűn kívül mindent. #vanauto♥

2018. febr. 9. 08:58
 8/10 A kérdező kommentje:

#6/7

Most vittem el szerelőhöz, mert most ért rá. Tegnap csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy ha valakinek volt már hasonló gondja, akkor mire tudok számítani, hogy mik lehetnek a hibalehetőségek. Kilyukadt a hűtő amúgy.

2018. febr. 9. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Motorcsere... Jó kocsi lehet.
2018. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem a kocsi hibája, hanem az előző tulajé. Egy eladó kocsit nyílván nem azért ad el a tulaja, mert az a kocsi nagyon f_sza :) Itt a hengerfalak kivoltak kopva amit a kereskedés olyan szépen megcsinált, hogy gond nélkül indult az autó és a hangja is olyan volt amilyennek kell lennie.

Hallottam olyan turpisságokról is, hogy a kereskedés (vagy annak ismerettsége) a meglévő hibakódokat tudja késleltetni. Vagy is kinyugtázza és csak 1-2 ezer km után dobja fel újra. De mindegy. Ha nem én veszem meg, akkor más.

2018. febr. 12. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!