Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megeri dizel varosba ha a...

Megeri dizel varosba ha a sporolt penzt osszevetjuk a megnovekedett fenntartasi koltseggel?

Figyelt kérdés
Tisztaban vagyok vele hogy dizel nem valo varosba, de ha heti kb 200km-t megyek vele foleg varosban, az egy ev alatt uzemanyagon sporolt penz fedezi azokat a plusz kiadasokat amik elofordulhatnak a dizel varosi uzeme miatt? Heti egyszer ki lenne hajtva rendesen palyan.

2018. febr. 10. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Számolgassunk! Egy év alatt mész 50 * 200 = 10 ezer kilométert. Mondjuk, spórolsz 2 litert 100 kilométerenként, azaz 200 litert egy év során. Az 70 ezer forint. Ennyi könnyen lehet egy javítás. Te tudod, konkrétan hány éves, milyen típusú autók jöhetnek szóba, annak megfelelően módosítsd a fenti számítást!
2018. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Van ismerősöm aki 4 éve nem költött a kötelezőkön kívül semmit a dízelére napi 15km-t használja. Egy gond van, a fűtés, nem igen melegszik. Neki a Corsa 3km alatt melegszik fel, nekem a Swiftem 1 km alatt és 11 ismétlem tizenegy liter a fogyasztásom hidegen, neki 5. Legjobb egy elektromos lenne :D vagy hőgombás ( azt mondják jó).


Ja, én napi 5 km-re dízelt vettem volna csak lebeszéltek, de nyáron veszek egyet azt gondolom. Megéri.

2018. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na írok én, egy olyan, aki tényleg használt dízelt nagyon rövid távokra is.

Itt jön ki igazán a dízel fogyasztáselőnye. Mert mikor csk néhány kilómétert mész, azt is dugóban, akkor bizony nekem az 1.2-es benzines is bekapta a 8 litert. Az 1.9 PDTDI pedig 7-et evett ilyen körülmények között. Semmivel sem többet. Ja és semmi baja nem is esett, igazából még mindig nem is értem, hogy mi baja kéne legyen a dízelnek a városi használattól (tudom tudom, turbó, befecskendezők, bla-bla).

Utána vettem egy 3.0 TDI-t, az is be volt fogva sokszor ilyen üzemmódba. Na az már 13 litert evett a rövid távokon, de még így is megérte, mert egy ismerősöm, akinek 3.2 benzin van, 18 liter a fogyasztása városi, nagy forgalmas körülmények között. Szóval mondom, itt jön ki igazán a dízel előnye.

2018. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megérheti, de a szinte csak hidegen járás nem tesz jót neki.

Gyakori lehet a geometria, dpf, és az ezekhez kapcsolódó érzékelők hibája. Szóval cr dieselt nem kéne így használni.

Viszont a 90 le-s tdi viszonylag jól bírja a többihez képest. Ebbe a kettős tömegűt nyugodtan golf 3 egy tömegűjére lehet cserélni (örök életű), ha tönkremenne. Ez sem fog tudni bemelegedni, és nem árt néha hosszabb útra menni vele.

2018. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Milyen megnövekedett fenttartási költség?😁😂

Ez jó vicc.

Ez egy olyan általánosítás mint a "minden japán karosszéria rohad".

Ha szép állapotban van nem lesz a dizellel sem gondod.

Ha rossz állapotban van egy dizel vagy egy benzin akkor viszont ugyanolyan sz×arok.

2018. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!