Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autót érdemes venni?

Dízel autót érdemes venni?

Figyelt kérdés
Többnyire autópályán használnám. Általában nem javasolják, azzal az indokkal, hogy már kifutóban van.

2018. febr. 13. 18:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sose értettem ezt az "akkor éri meg ha legalább 20e km-t mész évente" dolgot. Olcsóbb üzemanyaggal, kevesebb fogyasztással ha csak 5m-t mész akkor is jobban jársz. - A szervizelése más kérdés. Az drágább. De ha rendesen bánsz vele akkor nem nagyon kell javítani.
2018. febr. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#10 Azért ha nagyrészt városba közlekedik az autóval, illik inkább szívót venni
2018. febr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mi az hogy kifutóban van?!

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy az a rengeteg kamion, teherautó, busz, stb mivel fog menni a közeljövőben?


Én most vettem új autót. Annyira új, hogy még a szalonban várja a forgalombahelyezést. Még el se hoztam. Egy percig nem gondolkoztam rajta, hogy ne dízel legyen. Az előző autóm is az volt. A most divatos hisztériakeltés ellenére soha semmi bajom nem volt vele. 12év/290.000km alatt semmivel nem került többe a szervizelése mint egy benzinesnek. Én is autópályán járok elég sokat. És amíg én tankolom saját zsebből, addig nem mindegy hogy 130-nál 5,5 literrel elvan, vagy 7,5-lel. Nem arról a 2 literről van szó, hogy nem bírnám kifizetni, de évek alatt nálam ez már milliós többletkiadás lenne.

Amúgy meg a nyomatékossága, karakterisztikája is tetszik a dízelnek. Semmi bajom nem volt még vele. Ezért inkább az eddigi jó tapasztalataimra hallgatok és nem arra, hogy ki mit ír az interneten.

2018. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A 11-es fusson neki még egyszer. Egy autó üzemeltetése nem csak az üzemanyagból áll. Lehet ezzel most újat mondtam. Kis távokra nem érdemes vele menni. Drágább megvenni, van olyan márka, ahol 800 ezer a felár. Aztán ha elfingja magát valami, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni (olyan sok minden nem lehet, csak a turbo, magasnyomású szivattyú, kettős tömegű lendkerék, porlasztócsúcsok, stb.).
2018. febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, de az alkatrészek nem néhány év után, hanem bizonyos mennyiségű kilóméter után mennek tönkre. Tehát ha nem mész évente 20 ezret, csak mondjuk 8000-ret, akkor is megéri a dízel, mert annál ritkábban fog elromlani (mondjuk én nagyon sokat megyek, 60-70 ezer évente, aztán mégsem kell többet költsek a dízel autómra, mint egy benzinesre kéne).
2018. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#12 Jelenleg a mazdán kívül nemigen van olyan gyártó ami használható szívó benzines autót árul. Tehát hogy most egy modern turbó benzin vagy turbó dízel, fenntartásilag nüansznyi a különbség. Illetve a drága alkatrészek 90%-a megtalálható mind a kettőben. (befecskendező, kettőstömegű, turbó, magasnyomású, hűtött egr, start-stop, stb...)
2018. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!