Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan fűthetjük fel a leggyor...

Hogyan fűthetjük fel a leggyorsabban a kocsit?

Figyelt kérdés
Amikor beindítottam egyből járassam a ventilátort, vagy csak amikor melegedni kezd, belső keringetést vagy a kitni levegőt fújassam be? Egyébb tippeket szívesen várok.
2018. febr. 14. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy hogy a leggyorsabb, azt nem tudom, én így csinálom, ha hideg van:

Motor indít, kb. fél percet jár, míg övet becsatolom, GPS-t felpattintom, klímát beálítom és indulok.

(Automata, digitális) klíma bekapcsolva 22°C-ra, belső keringtetés aktiválva, levegő csak a szélvédőre, venti fokozat közepes vagy egy kicsivel alacsonyabb.

Így 1-2 km- múlva már langyos (PTC-m is van), 3-4 km múlva már meleg levegő jön. Ekkor átteszem automata módra, belső keringetés deaktiválódik, klímát kikapcsolom.

Ez a módszer csak akkor nem működik jó, ha kettőnél több felnőtt ül be magas páratartalom mellett (pl kint zuhog, kabátok vizesek), mert ekkor azonnal párás a szélvédő minden trükk ellenére. Ilyenkor a belső keringetést nem szabad aktiválni.

2018. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre nincs jó válasz, mert kocsifüggő...azt javaslom, indítás után hadd pörögjön egy percet, addig szöszmötölsz valamivel..ha télen, tökigérő hidegben, vagy esőben párásodik a beltér, akkor egyből kapcsold be a klímát, és kettes ventillátorfokozattal fújd a hideg levegőt a szélvédőre.. ettől jobb, gyorsabb azonnali párátlanítás nincs..nem kell törölgetni a szélvédőt(belül)..a belső keringetés csak meleg levegőnél lényeges, vagy ha kényszerből kell bezárnod, mert előtted egy bontószökevény füstöl..

Ha hegyre kell menned, az is segíti a gyorsabb felmelegedést..Sajnos a motornak kell előbb üzemmelegnek lenni, addig nem nagyon fűt..

2018. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legyen a fűtésre tekerve, de a ventilátort még ne indítsd be (kivéve, ha párásodik, akkor muszáj). Menj 1-2 km-t, és akkor mehet a ventilátor is 1 vagy 2 fokozaton, akkor már langyos levegőt fog fújni.

Vagy (ezért leleszek pontozva): beindítod, hagyod 15 percet alapjáraton ketyegni, ventilátor 1-es fokozattal. 15 perc múlva ha beülsz az autóba már kellemes, langyos lesz a levegő, akár kabátot is leveheted. Ilyen 0 fok környékén ez is működik.

2018. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én beteszek egy hősugárzót és nagyon jó időt csinál egy fél óra alatt.
2018. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

akkor úgy látom mindenki egyet ért a belső keringetésbe, mondjuk logikus is csak én ilyeneken még nem is gondolkodtam, beültem, piros irányába tekertem azt mentem is.

Amúgy nekem már kb. 2km után meleg levegőt fúj, úgy hogy még meg sem mozdult a vízhőfok mutató, csak addig vacogok :D

4. az a hősugárzó az 230V-ról megy vagy az autó aksijáról? :D

2018. febr. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!