Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alsó-középkategóriás autók...

Az alsó-középkategóriás autók utazóautónak számítanak?

Figyelt kérdés

A köznyelvben és a legtöbb magazinban az utazóautó alatt főleg a Superbeket,Passatokat és a hasonló középkategóriás autókat értik.


Na,de egy alsó-középkategóriás autó az-e?


Méreiből adódóan, nem városi autó, viszont a benzintankjuk meg nem akkora, mint egy középkategóriásnak.


2018. febr. 14. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

[link]


Igen, mert ugyanúgy meg tudnak vele tenni több kilométert az emberek-, az üléseik kényelmesek/kevésbé azok-, lehet bele cuccokat pakolni-, ma már többnyire nyomatékosak (ha nem is annyira), mint a menőbb kategóriás autók.

2018. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Alsó középkategóriás autóval kényelmesen 1-2 száz km teszel meg,de utána már sîrni fogsz a fájdalomtól,annyira kényelmetlenné fog vállni
2018. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi egy Golffal atszeltul mar joparszor Europat, nem volt kenyelmetlen.
2018. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, bármilyen autóval el lehet menni bárhova, és még csak nem is feltétlenül kényelmetlen, mert vannak kényelmes kisautók is.

De hagyományos értelemben valóban a középkategóriától (Passat, Superb, Mondeo, stb) számítjuk nagy utazóautóknak a járműveket. Efelett még van a felső-közép (A6, E-klass, stb) és a felső kategória (A8, S-klass, Phaeton, stb).

Egyébként a benzintank mérete sem igazán mérvadó, mert egy kisautónak is ha csak 40 literes a tankja, azzal elmegy legalább 700 kilómétert is. Az pedig több mint elég. Szóval az alsó közép kateógria nem utazóautó, de simán használható annak. Főleg ha olyan autókról beszélünk, mint a Ford Focus, Opel Astra, VW Golf. Ezek is alsó közép-kategóriásak, de simán alkalmasak akármilyen hosszú útra, sokan ilyenekkel ingáznak külföldre.

2018. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Astrám van. Azaz alsó-középkategória.

Sok éve ezzel ingázok 250km-eket. (Csak odaút ennyi, tehát egyhuzamban ennyit ülök benne.)

A gerinctámaszos, kartámaszos, combtámaszos, fűthető ergonómikus félbőr üléseket soha nem éreztem a 2-2,5 óra ücsörgés után sem kényelmetlennek. Amit valaki írt, hogy sírnom kéne a fájdalomtól, pedig nem is értem mire gondolt...

Vezetni sem egy nagy kihívás. A tempomat kényelmes, a 6-os váltónak és a dízelmotornak köszönhetően a menetzaj sem mondható elviselhetetlennek.

Váleményem szerint pár száz km rendszeres levezetésére abszolút alkalmas egy ilyen autó is.

2018. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

#2: javaslom próbálj ki 20 évnél fiatalabb kocsikat.

egy mai alsóközép nem kényelmetlen hosszú távon.

persze az üléspozíciót rendesen kell beállítani, a gerinc nem halalja meg a urkanyakúmajom pózt :))

2018. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan már, a családi 1310-es 30 éves Daciában is olyan ülések vannak, hogy egész nap elüldögélek benne :D A kettes lehet valami úri ficsúr, akit már a kórházból is Bentley-vel vittek haza mikor megszületett :D És nem ült még mondjuk 5-6 órát valamilyen kényelmetlen, zsúfolt buszon.
2018. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Tulajdonképpen van az a modell amit a gyárak erre a célra gyártottak,

és vannak, akik azt dicsőítik, amit éppen megengedhettek maguknak.

Az első verziónál azért kényelmes, mert az ülés felveszi a hátad formáját.

A másodiknál viszont a hátad veszi fel az ülését.

:)

2018. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Pont ezt akartam írni én is csak lemaradt:

Annak idején egyetemistaként (nem volt annyira régen) évekig buszoztam, vonatoztam 4-5 órákat úgy hogy végig a lábamat nem tudtam kinyújtani és a mellettem ülő az oldalamat nyomta. Az hogy sötét volt, zaj volt, büdös volt, télen hideg volt, nyáron szakadt rólam a víz a 60 fokban az már csak mellékes.

Ehhez képest egy mai alsó-középkategórás autó, még ha valami "fapad" felszereltség is, luxus kényelmet nyújt utazás közben.

2018. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Régi Suzuki Swifttel jártam meg Erdélyt, Lengyelországot, Horvátországot, télen és nyáron is. Három személlyel, csomagokkal megrakva. 1.98 magas vagyok. Sem én, sem az utasok nem panaszkodtak soha. "nem a zsömle kicsi, a szátok nagy" :D
2018. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!