Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy ültetőrugó szett...

Ha egy ültetőrugó szett rendelezik TÜV engedéllyel, akkor azt beszerelhetem az autómba?

Figyelt kérdés

Kell hozzá valami más engedély is, hogy ezzel a műszakivizsgán se legyen probléma?

Kell mást is cserélni az ültetéshez, vagy elég a rugót kicserélni?

Van hátránya is az ültetésnek, vagy csak javul a menettulajdonság?

Erről lenne szó:

[link]



2018. febr. 14. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Műszakin akkor megyen át ezzel, ha be van írva a forgalmiba.
2018. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kell a német TÜV engedély, le kell fordíttatni magyarra és emellé kell magyar TÜV irodától igazolás, kérvényt kell írni az NKH-nak, ha elfogadják akkor szigorított műszaki ahol lehet úgy döntenek hogy bocs mégse. Nekem ezt mondták a hatóságnál, le is tettem az ültetésről.

Magyarország én így szeretlek...

Ha csak 2-3 centis az ültetés akkor nem kell más, ha több akkor javasolt a gyári lengéscsillapított felkeményíttetni, vagy venni egy gyárilag keményített "tuning" lengéscsillapítót.

2018. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát ez elég macera.

Nem is értem, hogy 3-4 centi miatt miért kell szívózni. Ezzel azt érik el, hogy sok kókány tuning van, amit műszakira visszaalakítanak arra az egy napra.

Van olyan ismim, akinek úgy le van ültetve az autója, hogy szinte a földön húzza a hasát, és az újjam nem fér be a kerék és a sárvédő közé, de azt nem hinném, hogy ő bármilyen engedélyekkel rendelkezne.

2018. febr. 14. 21:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt féligazságokra alapoznál:


[link]


A lényeg benne van. Le kell papírozni. Nem egetrengető dolog. Csak egy kis kitartás kel hozzá

2018. febr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A TÜV nem engedély, hanem műszaki bizonyítvány, hogy az adott dolog megfelel a biztonsági előírásoknak.


"Van hátránya is az ültetésnek, vagy csak javul a menettulajdonság?"

Ha javulna, eleve ültetve volnának a kocsik nem?

A többire az első fekvőrendőrnél és a második padkához parkolásnál rájössz.

2018. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"A TÜV nem engedély, hanem műszaki bizonyítvány, hogy az adott dolog megfelel a biztonsági előírásoknak."


Nevezhetjük bárminek, akkor is egy tanúsítvány, ami akár engedélynek is felfogható. Csak azt nem tudom, hogy itt ezt elfogadják vagy nem. Bár már kezd körvonalazódni.


35-40mm ültetés nem hinném, hogy probléma lenne egy Suzukinál. Vannak gyárilag 6-8cm-el alacsonyabb autók.

Miért gyártanának ültetett Suzukikat? Nem egy sportkocsi, de attól javulhat a stabilitása, útfekvése. Parkolásnál pedig így is vigyázni kell. Annyira azért nem magas, hogy 10 év alatt ezt ne tanultam volna meg.

2018. febr. 15. 17:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezzel a sok b&%$gatàssal csak azt érik el hogy újta divatba jön a rugó vàgàsa! Arról senki nem fogja megmondsni szétszedés nélkül hogy most magàtól/elfàradàstól ült be vagy vàgtàl 1menetet. Kis mértékben és ha normàlisan felfekszik a rugó a tànyérba, akàr jó is lehet.
2018. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem vágnék rugót, és csak legális megoldás jöhetne szóba. Ha ez komplikált, körülményes, akkor inkább így hagyom. Igaz, így autópályán 140-nel nem az utat fekszi, hanem már a felszálláshoz készülődik.
2018. márc. 4. 09:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a cikket amit linkeltem, alaposan, akár kétszer is. Mindenféle módosítást papírozni kell, egy sima ültetés nem egetrengető, csak egy kis kitartás kell, mert az NKH-nál a könnyebb utat választáják és inkább a kedvedet akarják elvenni.
2018. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen csak ha sikerül is beleìrni a forgalmiba hivatalosan, akkor is csesztetnek! Egy sima 30-4mm es ültetés azért nem szúr szemet!
2018. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!