Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten vezetni? Annyira...

Budapesten vezetni? Annyira nehéz mint mondják?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már 2 éve van jogsim kb., sok helyen vezettem nagyobb városokban is hosszabb távok is voltak, de Budapest valahogy mindig kimaradt. Igazából ami érdekelne és amitól kicsit tartok az a villamos. Tudom a Kreszt ebben nincs kétségem de ha hirtelen egy több sávos bonyolult kereszteződéssel találom szemben magam ahol még villamos is halad picit megijednék. Az útvonal az M1 -esről - Rákóchi híd egészen a Gubácsi útig tartana hétvégén. A kérdésem tehát az lenne hogy mennyire is nehéz ez? Sokan azzal "ijesztgetnek" hogy villamosos kereszteződések bonyolultak de én tudomásom szerint már szinte mindenhol van jelzőlámpa, és még annyi hogy a gubácsi úton ugye villamosútvonal is található itt mennyire bonyolult a dolog? Előre is köszi!
2018. febr. 20. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Ne foss a villamostól, egyrészt szinte mindenütt lámpa van, másrészt tudja a pilóta hogy sok a birka, és alapvetően vigyáznak. A Nagy Sárga Vasaló autósként nem fog veszélyt jelenteni rád.


Inkább a többi autós...

2018. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra. Először én is izgultam, aztán úgy alakult hogy egyedül kellett elmennem de alapvetően ugyan olyan rossz a morál mint más városban.

A baj csak annyi volt hogy eltévedtem :D

2018. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem, mint Erdélyben "szocializálódott" sofőrként szinte unalmas Budapesten vezetni. De a többi magyar városhoz viszonyítva Budapest tényleg forgalmas, és nehéz, azért oda kell figyelni. Villamostól tényleg nem kell félni, a kereszteződések 99%-a lámpával vagy táblával irányított.
2018. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Villamostól nem kell félni. Egyrészt lámpa van, másrészt ha síneket látsz akkor megnézed jól hogy jön-e. Ha jön, akkor elengeded. De tényleg ez lesz a legkisebb gondod. Inkább a "rutinos kollégák" szemvillanás alatt történő sávváltása, akár úgy is hogy a te követési távodba érkezik meg. Na az kemény. Ha álló autósor mellett mész a szomszédos sávban akkor számolj azzal hogy valaki ki fog ugrani onnan, mert elszakad nála a cérna, látva azt hogy az ő szemszögéből másik sáv jobban halad. Ha már tudod ezeket az alap dolgokat, akkor elboldogulsz itt a nagy vízfejben. A lényeg az hogy ne siess, ne igyekezz sietni. Próbálj meg egyenletesen haladni és ne egy dologra figyelj, pl az előtted menőre, hanem körben tartsd figyelemmel a forgalmat. Az úthibák... nos azok vannak... a Gubacsi út az meg a hardcore pályák egyike. Ha egyszer jössz akkor valahogy leküzdöd, ez lesz a feladat, nem az hogy hogyan faragj le perceket a menetidődből. Ha dugóba kerülsz, ne akarj kerülni, 99.9% hogy megszívod. A Waze-t ajánlom telepíteni még.
2018. febr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!