Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom beprogramozni...

Hogyan tudom beprogramozni hogy az összes ablakot fel illetve le tudjam húzni a távirányító megnyomásával?

Figyelt kérdés
Az autó egy 2006-os VW EOS, és azt a módot szeretném az autón amikor a távirányítón (kulcson) hosszan nyomjuk a bezárás gombot akkor az összes ablak bezáródik (neptudom hogy napfénytetővel működik-e) és ha a nyitás gombot artom nyomva akkor meg lenyílnak az ablakok. A családban van egy VW Sharan ami a felhúzás részét tudja ha a kulcs a zárban van és ott tartjuk elfordítva de úgy tudom, hogy ezt a rádiós kulccsal is meg lehet csinálni de nemtudom hogy mire lenne szükségem? Csak ezért az egy dologért nem vennék nagyon drága scan-elő kábeleket és szoftvereket. Van esetleg valami egyszerűbb megoldás erre? A válaszokat előre is köszönöm!

#Volkswagen #volkswagen eos #Autó ablakok #automatikus felhúzás #autó programozás
2018. febr. 20. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, vidd el olyanhoz akinek van hozzá vcds meg vag kábel.


Amúgy ha van benne napfénytető, azt is csukja :)


Mivel ez a fajta programozás kb. 2 perc, ezért olcsón megcsinálják.


1000 forint kevesebb mint amibe egy kábel kerülne:


[link]

2018. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, a legolcsóbb, ha elviszed a tempomatszereles.hu-s szerelőhöz. Én is ott kezdtem, aztán „vérszemet kaptam” és rendeltem magamnak megfelelő diagnosztikai kábelt. Nem drága, e-bay-ről, ali expressről 7-8 ezer forint (VCDS/VAGCOM, HEX+CAN a kulcsszavak).

A komfortzáráson kívül rengeteg dolgot lehet még aktiválni, ami gyárilag fizetős extra volt. Néhány példa: kanyarkövető ködfényszóró (ha a BCM vezérlőd alkalmas rá), elektronikus differenciálzár (XDS, ha az ABS vezérlőd alkalmas rá), hegymenet asszisztens (Hill Hold Control, ha az ABS vezérlőd alkalmas rá). Mivel 2006-os az EOS-od, valószínűleg a fenti dolgok nem vagy nem mind aktiválhatók, mert ha jól tudom ezek a hatos Golf-tól kerültek bevezetésre, a 2006-os EOS pedig valószínűleg még az ötös Golfra épült.

Utóbbira itt egy kis ízelítő:

[link]


Én pl. mk5-ös Jettán (ami ötös Golf) a Dauefahrilctot tudtam aktiválni a hátsó helyzetjelzővel együtt, így folyamatosan van nappali menetfény elöl-hátul, mégsem öregszik a halogén izzó, mert 45%-ra van csökkentve a PWM. A kanyarkövető ködlámpa nekem itt nem ment, mert a BCM még nem volt rá alkalmas (mk2-es FL Octavián viszont igen, mert az már 6-os Golf alapú).


Visszatérve a kérdésedre a távirányítós ablak nyitás/zárás valószínűleg aktiválható, a fent említett (szintén 2006-os) Jetta, amivel volt dolgom gyárilag rendelkezett ezzel a funkcióval. Ha a műszerfaladon nagy kijelző van, akkor annak a menüjében talán benne is van a komfort (convenience) almenü, de erre nem vennék mérget. Lásd ezt:

[link]

A window operation-t kell all-ra állítani.

2018. febr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen nagy kijelző van középen, de én úgy láttam, hogy convinience menüben nincs benne a windows menüpont. Köszönöm a válaszokat akkor megpróbálom így azért remélem hátha bele lehet tenni. Egyébként a vagcom-os kábelen kívül nem kell venni egy szoftvert is amivel ezeket a beállításokat el lehet végezni?
2018. febr. 21. 09:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az olcsó (kínai, másolt) kábelt veszed, akkor ahhoz jár egy kis formátumú cd, amin rajta van a hozzá tartozó szoftver (másolt/feltört VCDS). Másik szoftverrel nem szabad használni, csak a hozzá kapottal, mert törlődhet a kábelben lévő chip tartalma és akkor kuka a kábel.

Ha legális forrásból veszed a kábelt (aminek az ára százezer forintos nagyságrend), akkor abban is benne van a szoftver (eredeti, legális VCDS) ára, sőt ebben az esetben lehet később frissíteni a szoftvert és jár a fórumos (Ross-Tech) segítségnyújtás is.

2018. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

2001 passat b5.5 kombi bicska kulccsal a vezető oldali ajtóba berakva le és fel húzza mind a 4 ablakot, viszont ugyan ezzel a kulccsal már a zár vagy a nyitás gombok megnyomásával már nem lehet működtetni az egyik ablakot sem.

Miért?

2019. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!