Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elhagytam az éves megyei...

Elhagytam az éves megyei matricához kapott blokkomat. Lehet valahol pótolni?

Figyelt kérdés
Nem találom sehol. Eladtam.az autót. Az új tulaj kérné a blokkot és sehol nem találom :( ha bemegyek a benzinkútra ahol vettem tudnak segiteni ?
2018. febr. 22. 06:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudhatom meg, hogy van-e érvényes matricám, ha a szelvényt nem találom.


Az e-matrica pillanatnyi érvényességéről tájékoztatást nyújtunk telefonos, személyes ügyfélszolgálatainkon, és e-mailben az ugyfel@nemzetiutdij.hu címen."


forrás:

[link]

2018. febr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Még egy infó:


"Jogosultság fennállásának igazolása


Ha a jogosultság megvásárlását igazoló ellenőrző szelvény, vagy nyugtázó értesítés megsemmisül, elveszik, vagy megsérül, kérhető a jogosultság fennállásának igazolása. Ehhez Társaságunk ügyfélszolgálati irodájában be kell mutatni a gépjármű forgalmi engedélyét. Az igazolás kizárólag a forgalmi engedélyben szereplő rendszámra és érvényességre adható ki."


[link]

2018. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Minek kell a blokk? Nem azt kell megőrizni, hanem a magát a szelvényt. Már ha nem elektronikusan vetted.
2018. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Minek a blokk egyáltalán? Ha megvan a matrica, akkor nem kér senki blokkot. Ha az érvényességet akarja ellenőrizni, megteheti ahogy az előzőekben javasolták.
2018. febr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2018. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát a blokk nincs meg amit a kuton adtak. Össze volt tüzve 2 blokk. Olyan mint amit ott alá kellett irnom és nála maradt
2018. febr. 22. 10:25
 7/18 anonim ***** válasza:
De minek az? Ha él az előfizetés, a kutya nem kéri. Aki telefonon intézi ezt, az szerinted kap blokkot? Semmi nincs róla, nem is kell. Vettem már így is, ahogy te, de arra sem emlékszem, hogy kidobtam egyből, vagy valahova elhánytam az autóban.
2018. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nyilván azért kell a vevőnek, hogy tudja mivel igazolni, ha netán az eladó átiratná, őt meg megbüntetnén.
2018. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen a vevő kéri. Nem szeretném átirni a nevemre csak lehet hogy ettől fél.
2018. febr. 22. 10:49
 10/18 anonim ***** válasza:
Igazi agyas paraszt lehet a vevő. Te az autót adtad el neki, nem a pályamatricát. Ami meg rendszámra vonatkozik, nem tudok róla, hogy át lehetne írni. Vagy igen? És ha igen, akkor attól retteg egy autó megvásárlása után, hogy te átíratod, és "megrövidíted" 10 ezer forinttal?
2018. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!