Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mol 100-as benzine jó?

Mol 100-as benzine jó?

Figyelt kérdés

A kocsi gépkönyve azt írja 95 vagy 98 oktános benzin kell bele (15 éves kocsi, 10:1 komp.), ezek szerint lenne értelme 100-ast raknom bele (mivel 98 már nincs) és képes lenne kihasználni is? Illetve a plusz adalék ami benne van.


Én viszont félek az etanoltartalomtól (amivel az oktánt növelik) mert az öregíti a gumicsöveket, bár a Mol azt írja bio-ETBE van az ő benzinükben, de alapjában véve az is etanol származék... Persze van a sima 95-ben is amit eddig tankoltam, de kevesebb.



2018. febr. 22. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20 éves kocsimnak nem lett soha semmi baja a mol benzintől, tapasztalatom szerint a 100astól simában járt a motor, nagy fordulaton is egészségesebb a hangja. az 1 éves kocsimnál is ugyanez a jelenség.
2018. febr. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Felesleges. Nem fogsz semmit érezni a teljesítményen. Azonkívül etanol minden benzinben van már. A mezei 95-ösben is, de az semmilyen gondot nem okoz. Egyesek állítják hogy megromlik ettől a benzin, de én ezt nem tapasztaltam.
2018. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 erwin.kik válasza:
Tudomásom szerint rosszat csak hosszú távon tesz, akkor ha folyamatosan csak azt tankolsz.
2018. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
Ez a benzin arra lesz jó hogy feleslegesen többet fizess érte!
2018. febr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az etbe nem etanol, csak abból gyártják. Jobb az etanolnál. Jobb a 100-as benzin, de nem éri meg a felárat egy normál autóban.
2018. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dirtboy ***** válasza:

oda van írva hogy 95 tehát 95-ös is jó bele.

tankolhatsz evo neot plusz 37-40ft/liter árral drágábban de szerintem felesleges.

Egy ideig én is azt raktam a tfsi-m be de rájöttem felesleges pénzkidobás.


amúgy auchan benzinkútján még van 98as /kb 12forint felárért/,máshol én sem tudok.

2018. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pedig a TFSI-nek magasabb a kompressziója, van turbó is, szívó és kipuffszelep nyitásállítás, még befecskendezés állítása is van, abban már érezni kellene valamit.
2018. febr. 23. 13:15
 8/11 D. Brasco ***** válasza:
Es megis mit kellene érezni egy tfsi-ben a 100-as benzinből?!?Azok a motorok is a 95-ösre vannak beállítva.......meg jó lenne már végre megérteni hogy az oktánszám nem a benzinből kinyerhető energia nagysagának a mérőszáma,hanem a kompressziótűrésé!
2018. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tankolj nyugodtan 100-ast. Az én autómban nem volt soha 95-ös
2018. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A VW világosan leírja, hogy 98-as kell bele és a 95-nél teljesítményveszteség van. Átáll a gyújtás és megvan a nagyobb kompresszióból és előgyújtásból eredő teljesítménytöbblet. Mégis honnan lenne. Nyilván nem több 10 lóerőnél.
2018. febr. 23. 17:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!