Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azzal a kérdéssel fordulok...

T!GER kérdése:

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy Derbi Senda SM-17" felnire szereltetett-e már valaki cross gomit? És mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Az első felni mérete 2.5"x17" a hátsó felni mérete 3.5"x17"

3 gumit találtam ami szóba jöhet, de nincs tapasztalatom róluk.Pirelli Scorpion MX Extra J 110/90 -17 60 M Terep TT NHS, hátsó. Mitas C-02 130/80 -17 65 N Terep TT hátsó. 100/100-17 M-7305 TL MAXXIS



2018. febr. 24. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Derbi Sendája az öcsémnek van, én Gilera GSM-re szereltem cross gumit. Megvettem használtan egy Gilera Zuluról a felni szettet gumival, mert érdekelt a 21-es első felni is, azt gondoltam nagyobb a giroszkóp hatás és stabilabb.


Nagyon jó döntés volt, kár nem akkor volt rá pénzem amikor aktívan használtam. Korábban szokszor elrepültem a földutakon, homokban, sárban, most meg átmegy mindenen mint egy traktor. 1 hete voltam vele térdig érő sárban, latyakban, hóban. Ismertem egy embert aki télen DT-vel járt javarészt aszfalton iskolába, semmi baja nem lett.


Pirelli MT21-van nekem rajta 130/90 R17 és 90/90 R21, nem rossz aszfalton se, de azért nem utcai. Nem hiszem, hogy olajfolton, taknyos úton nagyon megtartana. Nem kell nagyon bedönteni.


Az a baj a Pirellivel, hogy reped. MT75 volt rajta eddig, az is repedt. Öcsém Vee Rubberjének meg semmi baja.


Amiket írtál személyesen nem ismerem őket, de egész jókat írnak róluk, csak más nyelven:

[link]

[link]

[link]

[link]


Annyi, hogy van rá esély hogy ezek megadják magukat aszfalton, és az aszfalt ugye jobban károsítja fogakat mint a homok meg a sár. Vannak még ezek a dual sport, enduro, túra gumik, meg van adva hozzájuk az utcai és terep arány, ha esetleg érdekelnek, nézd meg azokat is. Mert ezeknél kb. 100% lehet a terep arány.


Emellett izgalmasabb és jobb testedzés volt supermoto gumival a terep, ahogy ment mindenfelé alólam. Az is sok helyre eljuttatott, de a sár és a hó esélytelen volt vele. Így meg már szinte túl könnyű.

2018. febr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy cross Senda gumijait nem kell annyira felfújni mint a supermotoét. 1-1.1 bar kell az elsőbe, 1.2-1.3 a hátsóba. Különben keményen nem tapad olyan jól. Megpadkázni is könnyebb lesz vele.

És ha TT-t választassz, akkor kell hozzá belső tömlő is.

2018. febr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!