Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Adott egy 1999 Golf 4 tdi 90 le agr motorkód. Egy fiatal velem egyidős sráctól vásároltam, aki kb 1 évvel ezeleőtt kereskedőtől vásárolta a párjának. Tegnap szombati napon, elvittem egy szakihoz hibakód olvasásra, mivel nem tetszett az autó viselkedése, sorolom: melegen nehezen indult be,később lett állítva digitálisan az adagolón előtöltés, azóta jól indul melegen, hideg indításánál dadog a motor pár másodpercig, 2-esbe váltásnál ha 1100 körül van a fordulat és odalépek neki, iszonyatosan rángat kb 1300-1400-as fordulatig, nem akar gyorsulni úgy az autó ahogy kellene, előtte volt egy tdi 3-as golf az is 90 lo volt, az sokkal jobban ment, 4-esbe rovidebbek a sebességek és mégse akart úgy menni, nem tetszett nekem, mondták többen jó gyorsul az nincs vele baj de én akkor se nyugodtam ebbe bele, 120-nál leszabályozott, csak újraindítás segített, ez is orvosolva lett... és lám kiderült, hogy ez az autó autómata váltós volt, azzal nincs is baj, hogy kicserélték a váltót, de ecu-t azt elfelejtették, folyamatosan kereste a váltót + felvolt húzva maxra az ecu-ban minden, immobilisher nem működött stb... azt kihagytam, hogy az autó kb 600 km-t megy el 1 tankal...


Adjam el és vegyek helyette másikat, vagy szerezzek bele ecu-t és valami szakival állítassam be?

Melyik lenne jó megoldás?



2018. febr. 25. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Add el vegyél rendes autót.
2018. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 crudy ***** válasza:
Ezeknek a vezerlo beallitasos cseres dolgoknak sose lehet a vegere erni. Vegyel egy masikat ami inkabb rohad egy picit mint ez.
2018. febr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is keress másik autót.

Ha kicseréled az ecu-t, akkor se biztos, hogy jól fog működni. Sosem lesz olyan mint a gyári.

2018. febr. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az egész autó el van cseszve. Olyan, mint a gyári eredeti volt, soha nem lesz.

Ha eladod(mert csak ez az egyedüli járható út)az is nagy siker lesz, mert ezekkel a hibákkal, és múlttal ember nem veszi meg.

2018. febr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna megvenni egy szétrúgott, tákolt darabot. Inkább vidd vissza az eladónak
2018. febr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, igazából ott szerintem mindennel baj van, akár több hónapos projekt is lehet lehet az autó gatyába rázása, és még akkor sem biztos hogy jó lesz. Mivel az autó értéke gyakorlatilag 0, lehet jobb lesz szabadulni tőle.
2018. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

add el.

És a kocsit ne padlózd 1100-on. A dízeleknek sem tesz jót 1500 alatti fordulat.

2018. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem padlózom neki, legyen az negyed gáz már rángat, megfogadom a tanácsotokat elgondolkodtam rajta és jobb megoldás ha eladom. Vételnél nem voltam elég körültekintő, de legalább tanultam valamit, hogy legkozelebb jobban átnézem!
2018. febr. 26. 16:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!