Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beragadt a kézifékem. Mi...

Beragadt a kézifékem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete megálltam a kapu előtt (hoszabb út után, meleg tárcsákkal), behúztam a kéziféket arra a fél percre, amíg kinyitottam a kaput. Kiengedtem a kart, de (szerintem) a jobb oldali keréknél szorul a fék, nem engedett ki teljesen. Megy az autó, mozog, de egyértelműen nehezebben, indulásnál hangja is van.

Ez egy 2001-es Ford Mondeo, benzines. Már ha ez fontos.

Segítsen valaki hozzáértő, mi lehet a baj, hogy tudnám orvosolni?



2018. febr. 28. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod orvosolni, a fék nem játék, vidd szerelőhöz. (17 éves autónál ne csodálkozz, hogy beragadhat)
2018. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szét kell szedni a hátsó fékszerkezetet, megtisztítani és megvizsgálni, hogy mi használódott el és kicserélni azokat.

Ez csak így orvosolható.

Ha nincs műszaki érzéked és megfelelő szerszámaid, akkor nem tudod megoldani saját magad.


Azt a típust szerelték tárcsa és dobfékkel is hátul, bár ez jelenleg lényegtelen így elméleti síkon elemezve a problémát.

2018. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kézifék zimankóban befagyhat, ezért nem is ajánlják, hogy fagyban vehúzott kézifékkel álljon az autó. - erre gondoltam a kérdést olvasva, de a leírásból az derült ki, hogy más, komolyabb a probléma, "besült" a fék, amit valóban érdemes szakemberre bízni.
2018. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
menet közben próbáltad érzéssel meghúzigálni a kéziféket? persze ez nem megoldás, de segíthet amíg el nem jutsz szerelőhöz.
2018. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szedd szét, tisztítsd meg féktisztítóval (fékbetétre ne kerüljön), zsírozd be megfelelően (ahol a mozgó elemek vannak és a gumi védősapka alatt) és rakd össze. Mielőtt belevágsz, nézzél utána a szükséges nyomatékoknak.

Interneten számos nagyon részletes leírás van erről, nézzél utána, megéri.

2018. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a bowden szorult meg, ezért kár lenne szétszedni a féket. Próbáld meg valahogy felmelegíteni a bowdenházat. Ne lánggal, meg hőlégfúvóval mert az megégeti a műanyag borítást.
2018. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek:)
2018. febr. 28. 16:57
 8/8 A kérdező kommentje:
És hol találom ezt a bowdenházat?
2018. febr. 28. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!