Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden benzines autónak...

Minden benzines autónak indulásnál nyomni kell egy kis gázt?

Figyelt kérdés
Ugye a dízel autóknál elég a kuplungot engedni,de benzinesnél mondjuk egy nagyobb nyomatékúnál is kell gázt adni hozzá?
2018. márc. 1. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Dízelnél sem elég leugrani a kuplungról. Ha elég finoman csúsztatod, akkor elindul, de a dízelt is le lehet fullasztani. A benzinesnél ugyanígy van, csak ott még finomabban kell bánni a pedállal.

Volt 2.0 td mondeóm, az 3. sebességben is elindult szép lassan gázadás nélkül sík talajon. Most nagy benzines autót használok, az 2.-ban már nemigen akar menni, de egyesben az is elindul.

2018. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
83%
Nem kell egyiknek sem. Minden autó képes elindulni alapjáraton is.
2018. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Soha nem értettem az ilyen kérdéseket. Dízelnél nem kell nyomni a gázpedált. De miért ne kéne? Hát azért ültél autóba, azért tetted fokozatba, mert menni akarsz, nem?

Kuplung, egyes, kuplung felenged, közben gáz. Tök mindegy, hogy dízel vagy benzines.

Ha az a gond, hogy nem érzed, akkor meg gyakorold. Itt elméletben úgysem lehet leírni. Minden benzinesnél nyomni kell a gázt? Nem tudom, lehet, hogy egy 500 lóerős V8-asnál nem. De ha ügyes vagy, akkor az ezres Yarisnál sem. Viszont ennek nincs értelme, hogy dízelnél nem kell...

2018. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Egy kis gáz minden autónál kell, legfeljebb az változik, hogy mekkora, vagy mennyire könnyű lefullasztani.

Na jó, nem mindennél, automata váltónál elég, ha felengeded a féket és elkezd indulni, persze van az az emelkedő, ahol nem elég csak a fék felengedése, hanem kell gáz is.

2018. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

mindennel el lehet indulni alapjáraton csal épp a kocsit cseszed szét.

dízelnek is nyomni kell induláskor.

2018. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem azon múlik, hanem a vezető érzékén. Van aki nyomja ész nélkül a gázt, nincs semmi érzéke a vezetéshez, bőg az autó úgy parkol, tolat, indul el. Ez a balek vezető hibája, nem a kocsié.
2018. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

6: Attól nem fog bőgni a motor, hogy adsz egy kis gázt. :D

Az nem béna, aki így indul el.

Számomra, aki bőgeti ezerrel a motort az ugyanolyan hülye, mint aki azt hirdeti, hogy egyáltalán nem kell gáz.

2018. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt aláírom hogy benzinessel is el lehet úgy indulni csak tényleg nagyon finoman , de pl parkolásnál nekem elég volt(dízelnél) ha a kuolunggal játszottam, benzinesnél nem.Én mikor dízelen levizsgáztam és átültem benzinbe az indulást szinte újra kellett tanulnom.De valószínűleg ez az én hibám hogy nem annyira éreztem.
2018. márc. 1. 15:16
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez csak nyomatéktól függ. AZ 1.6-os suzukimmal például nem kell gázt adnom parkoláshoz.
2018. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. G Astra 1.4 benzin is megy alapjáraton, sőt még ötödikbe is fel lehet váltani a gázpedál érintése nélkül mivel automatikusan megemeli a fordulatszámot.

Az már más kérdés hogy ledudálnak az anyámba ha nem nyomom a gázt, de ez dízelnél is így van.

Szerintem simán csak az oktatók hülyesége ez a gáz nélküli indulás, "így nem fogyaszt annyit" címen. Pedig sokkal károsabb mint sokan gondolják.

2018. márc. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!