Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek az akku feszültség...

Ezek az akku feszültség értékek megfelelőek? (alapban: 12,75V, indítás közben 10, 06 ig megy le, majd kis idő után alapjáraton 6V körüli érték -engem igazából ez az érték zavart-) Dízel autóról van szó.

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Az mi a 6 V?

A többi az rendben van.

2018. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
6 volt körül mér a multiméter ha alapjáraton áll az autó. Nem tudom,olyankor mit mér. Nem értek az autó elektronikájához. Lámpa, rádió,stb nem ment.
2018. márc. 2. 10:15
 3/17 A kérdező kommentje:
félreérthető volt az előző,bocsi. Tehát ha nem mozog az autó,de a motor az jár alapjáraton.
2018. márc. 2. 10:22
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem jó érték.akku álló pozícío12.75 tökéletes.indításkor se eshet le 12.00 alá ,hacsak folyamatosan tekertetsz,mert akkor lemerül,de ha beindult s alapjáraton is ha megy,már 13.25 öt kellene mutatn.az a töltő áram.Ha ez nincs,akkor generátor kuka s nem mész messze vele
2018. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 D. Brasco ***** válasza:
Akkor valamit rosszul mérsz mert az gyakorlatilag lehetetlen hogy egy alapból 12.75V-os akksiban igy leessen a feszültség.....alapjaraton 13.5V korul kellene merjel a motort pörgetve meg minimum 14-et
2018. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat. Holnapra csinálok egy videót róla. Az akku csatlakoztató kábelben van egy rés direkt multiméter tűjének beszúrására. Oda szúrtam be. Fixen áll benne,nem mozdul ki,nem veszíti el a feszültséget. Utána indításnál azokat az értékeket írta,amit fentebb beírtam majd visszaesett 6V -ra ,ami nagyon lassan de növekedett. Holnap nézzetek már légyszives vissza, mert alapjában véve kíváncsi vagyok rá,hogy mit b**zok el ha az én hibámból írt hülye értéket. köszi.
2018. márc. 2. 10:42
 7/17 anonim ***** válasza:
Ilyen hidegben, amikor az önindító simán felvesz 2-300 ampert, simán leeshet a feszültség 100 volt alá is. (csak az indítás idejére) Utána viszont nagyon hamar el kell érnie a 14,2 voltot (feltéve, hogy amúgy feltöltött akkuról van szó)
2018. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

valami nem ok. vagy nem jól mérsz.

hidegindításkor simán leeshet 6-7V-ig, de azt multiméterrel nem tudod kimérni csak szkóppal.

mennyi fogyasztó van bekapcsolva?

2018. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

6V?!

Ilyen alacsony feszültségnél már komoly tüneteknek kellene jelentkeznie az autón. Valami iszonyt nagy áramot vesze fel, ha ennyire lehúzza. Nincs véletlenül kiegészítő elektromos fűtésed? Dízelekben előfordul és az simán kW körüli teljesítménnyel bír.

2018. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudatosan nincs bekapcsolva semmi. Tehát sem a fűtés sem a lámpa sem semmi. Sajnos azt nem tudom,hogy automatikusan kapcsol e valamit az autó. Egyébként egy 2006.-os dízel ford fiesta.
2018. márc. 2. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!