Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autó eszi a motorolajat,...

Ha az autó eszi a motorolajat, pl.4000km-enként 3 litert be vág, akkor itt már felújítás segíthet rajta? Hengerfej tömítés csere esetleg?

Figyelt kérdés

Az autó 20 éves, 2000 ccm, de nem füstöl a kipufogó, se kéken, se fehéren.

Az alapjáraton egy kicsit hangos a motor, ezt viszont nem tudom hogy a hideg időszak miatt csinálja-e, nem tudom.

Ja és az ereje sem gyengült, ugyanúgy jól gyorsul az autó.



2018. márc. 4. 06:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még valamit kihagytam, folt sincs az autó alatt, szóval nem hiszem hogy folyna az olaj valahol.
2018. márc. 4. 06:36
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg rossz gyertya miatt lehet nagyobb olajfogyasztás?
2018. márc. 4. 06:37
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindig eszembe jut valami jaj.

Nem tudom mennyire számít ez, de 98%ban városban használom az autót, átlagom napi olyan 10-15km.

Így már normális hogy így eszi az olajat? Autónak szinte sosincs ideje bemelegedni.

2018. márc. 4. 06:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Az már sehogy sem normális. Igaz van autó, aminek a gyári!!! 1 liter/1000 ig írja normálisnak.(opel astra g 1998-2001, ecotec x14xe x16xe) de azok a motorok híresen imádják az olajat.. mint egy két ütemű...


No de a lényeg, közel sem normális.

Kevesebb fogyasztás esetén elég lenne dugógyűrű. De ott már nem az a gond... Ez biztos.

2018. márc. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez már motorgenerál, vagy csere. A füstöt meg valószínűleg a katalizátor megfogja. Az meg előbb-utóbb eldugul.
2018. márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tömítéstől meg gyertyától nem eszik olajat.
2018. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 JulesTS ***** válasza:
A hengerfejtomitesnel is ehetne (a hengerfejbe atmeno olajjarat es a henger kozott), de ennek van a legkisebb eselye. A sok rovid ut nen tesz jot a motornak. Henger fala, dugattyugyuruk kopasa miatt eheti az olajat. A dugattyugyuruk koksztol is le tudnak tapadni, amitol szinten fogyni fog az olaj. Meg a szelepszar szimmeringek kikemenyedese miatt nohet meg ennyire az olajfogyasztas. Barmelyik is legyen, nem tul olcso javitani. Amig mas baja nincs, gondolkodj el rajta, hogy a felujitas, vagy az olaj utanatoltogetes az olcsobb.
2018. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miért mennyibe kerülne a felújítás kb?

Szelepszár szimering meg hengerfejtömítés is cserélve lenne.

2018. márc. 4. 14:51
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként meg rosszul írtam, 4000 km alatt kb majdnem másfelet evett meg. Én hülye hármat írtam az már tényleg sok lenne na.

Ígyis sok?

2018. márc. 4. 14:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy nem kevés, de ez még beleférhet a szelepszárszimeringek elöregedésébe. Ennek a cseréje meg nem annyira húzós mint egy generál és némelyik motornál még a hengerfejet sem kell levenni hozzá.
2018. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!