Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ingadozó alapjárat milyen...

Ingadozó alapjárat milyen meghibásodásra utalhat?

Figyelt kérdés

Az autó típusa G Astra 1.7 (Y17DT)


2 napja kezdte el, épp menetközben megálltam a piros lámpánál, autót üresbe tettem és felment a forulat majdnem 2000 ig, aztán utána még jó 1000-1200 környékén járt kb fél percig majd lement 800 körülire és tartotta szépen magát. Ezt néhányszor megállásnál eljátszotta az út alatt.

Mai napon indítás után azonnal ugyan ezt csinálta, kiálltam a garázsból, félreálltam hogy bezárjak mindent, addig járt is az autó normális fordulaton, úgy ahogy kell. Amint beszálltam, de még nem indultam, hozzá sem értem a gázpedálhoz szintén felment a fordulat 1000 fölé.

Amikor mentem az úton semmi probléma nem volt, ment minden rendesen, autó szépen jár, semmi probléma nem történt az út alatt, amikor párszor megálltam ma, nem volt gond az alapjárattal. Amikor már szépen bemelegedett és meg kellett álljak ismét kezdte hogy felment a fordulat, de hamarabb beállt normálisra. Amikor hazaértem és beálltam a garázsba még hagytam egy picit járni hogy hűljön a turbó, de ismét felment a fordulat valamiért.

Műszerfalon semmilyen ikon nem villant fel hogy gond lenne. Persze így hirtelen alapjárati motorra tippelek, de felhívtam egy ismerőst aki jobban ért ezekhez mint én, és mondta hogy szerinte EGR szelep kezd rosszalkodni és még örüljek hogy csak ennyi a baja, de mondott lambdaszondát is. Most így hirtelen ő is tanácsolta hogy vigyem szervizbe megnézetni de sajnos jövőhéten semmi időm nem lesz szervizbe vinni mert egész hetem be van táblázva reggeltől estig nem leszek itthon, és azért aki járt már hasonlóan és van tapasztalata megnyugvás képest örülnék a válaszának és hogy kb mennyibe fáj ha cserélni kell benne valamit.

Persze tudom hogy így távdiagnosztikába nem megoldás ez, de valakinek csak van valami tippje.


Előre is köszi!



2018. márc. 4. 19:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább MAP szenzor gyanús. Ha viszont koszolódik a gyertya, akkor lehet lambda szonda is.
2018. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!