Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 1.1 vagy 1.4-es...

Peugeot 206 1.1 vagy 1.4-es benzin? Melyik a jobb és megbízhatóbb?

Figyelt kérdés
Első autónak venném, friss jogsi mellé, 400-ért már nagyon szépeket lehet venni, fővárosban használnám gyakrabban, néha hosszabb utak is pl. Balatonig!
2018. márc. 5. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább az 1.4, az 1.1-eseknek nem annyira bírja a motorja.

De az 1.4-el nagyon fog menni az a kis kaszni, valószínű agyvérzést okozol vele jópár keménycsákónak a béjemvéjével.

https://www.youtube.com/watch?v=lnKuiMSeIbw


(saxo, 106, ugyanaz)

Én is gondolkodtam egyben régebben, de 2 dolog miatt nem választottam:


Budapesten hajlamosak sggbetolni az embert, ez a kis kaszni nem tudom hogy bírná(valószínű sehogy)

(ezért veszek mindig valami vonóhorgos masszívabb vackot, tologassák azt...)

Illetve a tipikus Peugeot betegség, a futómű: hátsó híd, féltengelyek.

2018. márc. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A motorok egyformán megbízhatóak, az 1.4-esnél a váltó szokott szétmenni és talán többször van hiba a motorvezérlővel. Mint írták a hátsó híd szintén egy gyenge pont, a 2001 utániaknál pedig az egybegyúrt kormánykapcsoló egység lehet erősen pénztárcaapasztó (60-70e Ft).

Ilyen célra én az 1.1-est venném.

2018. márc. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vortrex ***** válasza:

Inkább egyiket se. Én az 1.4 KFU blokkosat személyesen ismerem, 200ezer km alatt szétmegy a vezérműtengely csapágya, onnantól ejti az olajnyomást, non-stop villog az olajlámpa és zörög a motor.

Bontott hengerfejek hasonlóan rossz állapotúak, tehát pótalkatrész nincs, ennek tudatában nem túl csábító ajánlat.

2018. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vortrex ***** válasza:

Itt konkrétan erről sztorizik az úriember

[link]

2018. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vortrex ***** válasza:

Érdemes megnézni a "történet folytatását", miután ráköltött 110k-t új hengerfejre és még mindig nem volt jó az autó.

Büszke peugeot tulajdonosként sok ilyen élményben lehet része az embernek.

2018. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!