Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvettem egy Citroen Berlingo...

Megvettem egy Citroen Berlingo 1,9D típusú kistehert (kevesebb mint 160. 000 km óra állásal, ami a BM nyíválvántartó szerint is igaz) viszont reggel miért nem indul be?

Figyelt kérdés

A kereskedőt felhívtam, azt mondta pumpáljam fel a gázolajszűrő melletti pumpát, ekkor több leállás után végre jár a motor. (mondhatta volna előző nap is...)

Szerintetek mi lehet? Gázolajszűrő ház tömítetlen, cserés? Ejti reggelre a gázolajat, ami nyilvánvaló, azt mondta egy ismerős, hogy tetessek be egy visszacsapószelepet a gázolaj szűrő elé.



2018. márc. 7. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Hibás teljesítés amiről az eladó is tudott, javíttasd ki számlára és kérj kompenzációt fizetési meghagyásban.
2018. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Többe kerül az utánjárás, az idegeskedés..


Írd be a gúgliba a típust, töltsd le az üzemanyag-rendszer robbantott ábráját, és máris saccolhatod, mit és hol kell tenned.


Amúgy simán visszaenged. Ha valami tömítetlen a nyomás alatti részen, ott úgyis csepegne.


Az a legbiztosabb, ha te javítod. Nincs mérgelődés, csak sikerélmény.

2018. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Használt autó vásárlás után nem kell azon csodálkozni, ha kiderül, hogy van néhány javítani való az autón... ha az nem horribilis összeg, legegyszerűbb megcsináltatni.

Mennyi idős az autó?

2018. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A jó édes ***** válasza:
Ha ez még az adagolós szívó diesel motor, akkor fillérekből javítható a probléma, amint sikerül lokalizálni. Viszont az a 160.000 kilométer erősen sántít - én utánajárnék, hogy tényleg ennyi van-e benne, mert ez inkább 2-300.000 km után jelentkező meghibásodás.
2018. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem én is az autó korát, mert a 160ezer egy 5-6 éves kis tehernél még hihető, de egy tizenévesnél már gyanús.
2018. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez 1,9 D sima szívó. A BM nyílván tartó szerint nem tekerték egyszer sem, 13,5 éves
2018. márc. 7. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt tudni kell hogy az üzemanyagszűrőn keresztűl szivja a gázolajat. Nem nyomás van ott.
2018. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megoldódott amikor kicseréltem a gázolaj szűrőt.

A szűrő dobozában volt egy tömítés is, amely a gázolaj szűrő ház tetejébe való volt. Ezután a csere után már nem ejti a gázolajat reggelre

2018. márc. 10. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!