Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Swift 1.3 GLS első autónak...

Swift 1.3 GLS első autónak megfelel? (Részletekért katt. )

Figyelt kérdés

Alapból elköteleztem magam, hogy 1.9TDI-t fogok venni, viszont most elbizonytalanodtam. Szerintetek első autónak megfelelne egy 90-es évekből származó Swift 1.3 8V motorral, GLS felszereltséggel? 250 ezer forint lenne rá a keret. Lehetőleg 3 ajtós kivitelt szeretnék szerezni. Jelen pillanatban a legfontosabb, hogy megbízható legyen, el tudjam intézni a dolgaimat, vagy csak guruljak egyet esténként ha kedvem támad. Imádok krúzolni, autób*zi vagyok, de egyenlőre nem rendelkezem fix keresettel (hiszen diák vagyok, most készülök egyetemre), ezért nem engedhetek meg magamnak komolyabb verdát. (A krúzolás nem tiltáson való közlekedést von maga után, hanem a haverokkal egy laza autókázást.) Szüleimet meg nem szeretném belevonni egyáltalán a fenntartásba, mindent magam akarok intézni. Ebben az árszegmensben van lehetőségem egy motorikusan megfelelő példány beszerzésére? A kocsi motorjának gyenge pontjairól tudnátok írni pár sort? Persze azzal tisztában vagyok, hogy a karosszériát illetően nem a legjobb az anyaghasználat, ez nem izgat. Ez van. Mit nézzek meg tüzetesen vételkor?


A következő kérdések mellékesek, de kíváncsi vagyok.


Szeretek zenét hallgatni, ezért mindenképpen tervezek egy mélynyomót erősítővel, egy normális fejegységet meg ilyen apróságokat. Kivitelezhető?


A gyári virsli gumikat ha kicserélem valami használhatóbbra, milyen hatása lesz a kocsira?


(Mellékesen megjegyezném, hogy nem boyracer autót szeretnék varázsolni belőle, csak a saját igényeim szerint változtatnék ezt-azt.)


Valamit biztosan kihagytam a sok kérdés közül, azt majd a következőkben. :)


Köszönöm a válaszokat előre is!


2018. márc. 7. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó vétel lehet, de nem 3 ajtósan

Egy 3 ajtósat később áron alul sem fogod tudni eladni.

Vételkor azért nézz alá a járgánynak, mert lehet ott barna “rém”

A motor megbízható, de odafigyelést igényel, főleg a vezérműszíj. Ha öreg, nem igazán kéne menni vele, tehát próbaútra sem, ami kötelező egy autóvásárlásnál

Ha ezekre odafigyelsz, nem járhatsz rosszul

2018. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A háromajtós lenne a legjobb választás. Egy mérettel szélesebb gumi feldobja az optikát, az biztos. Kevesebb ajtó, kevesebb hibalehetőség, és egymagad járni vele pont tökéletes. Nekem '96-os volt automata változatban, vonóhoroggal. Hasított mint a szél, és soha nem hiányzott a két hátsó ajtó.


A lényeg, hogy érvényes műszakija legyen, a papírjait ott helyben vétel előtt nézd át, és ha nem néz a szemedbe az eladó, akkor tipli..


ha minden korrekt, akkor már csak azt kell megnézni, hol rohad.

2018. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, feldobja optikailag a 67 lovas autódat egy szélesebb gumi, egy szélesebb, esetleg nagyobb átmérőjű felnin, aztán úgy fog repeszteni mint vakond a bazaltban.

Ilyen gyenge autóra ne akarj széles gumit, elég nagy feladat számára a saját súlya alatt elforgatni a kerekeit.


Az audiotechnika nyilván kivitelezhető, de ha igaz az állításod miszerint "autób*zi" vagy, inkább forditsd a pénzt magára az autóra, és vegyél egy olyat amiből nem szállsz ki sirva.

Nyilván kevés pénzből nem egyszerű, de egy dübögő swifttel széles gumikon hamar be leszel skatulyázva.


Félreértések elkerülése végett: A Swift egy jó autó arra hogy olcsón elvigyen A-ból B-be, de ennyi, nem kell többet belelátni, ha élményt is keresel az autózásban, rossz irányba indultál el.


Elnézést! Egy első generációs Swift GTI-t a 101 lovas 1.6-os motorjával viszont bármikor élnék, az biztos poén :)

2018. márc. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

arra kell figyelni hogy ne rohadjon.


szélesebb gumit nem igen lehet rá tenni, meg felesleges is.

2018. márc. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!