Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Golf, Octavia RS, Focus RS, Audi RS, Seat Leon Cupra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a ti véleményetekre lennék kíváncsi hogy mindennapokban illetve akár versenypályán melyik autó használhatóbb?

Megkérdeztem egy két ismerősömet de mindenki a VW-Koszern autókért volt oda. Én inkább az Audi-t választanám mivel anyaghasználatban illetve nem túlhúzott 2.0 TSI motrokkal megy jó időket hanem inkább 3 vagy 4 liter TFSI-ből hoznak ki 400-500 lóerőket. Természetesen az ára sokkal drágább de szerintetek megér annyi felárat mondjuk egy S6 ilyen 2013-2014 es évekből vagy inkább egy új LEON cupra?

Kíváncsi lennék hogy melyik miben jobb a különböző márkákból.

Előre is köszi a válaszokat!


2018. márc. 8. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a Golffal és a Leonnal elindultunk egy 11milliós ártól és beértünk egy RS3-ba ami 25millió. Kicsit nagy az árrés.
2018. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 D. Brasco ***** válasza:
A kerdesednek semmi ertelme.....forró ferdehátúakat akarsz hasonlitgatni mondjuk egy S6-hoz?!?!Az autós univerzum 2 vége amiről beszélsz
2018. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyiket se. Vennék egy Impreza sti-t .Tuning nélkül is kb veri mindegyiket de tuninggal meg aztán egekbe lehet szöktetni a lovakat csak igazából nem sok értelme van.


No meg az Audi is Vw konszern..

2018. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Octavia RS, hogy beférjen a babakocsi is.
2018. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen hozzá(mertem) hasonlítani mivel mindig azzal érvelnek a "többiek" hogy a Cupra gyorsulása 200 ra 17,3 másodperc a S6 é, pedig 16 körül de mivel az S6 nehezebb így pedig kanyarban lassabb ezért a Cupra jobb autó és gyorsabb is. Ezért hasonlítottam össze a kettőt. Szóval igazság szerint a "kissebb" autók gyorsabbak?
2018. márc. 8. 17:32
 6/14 A kérdező kommentje:

Itt picit tovább is mentek és egy (gondolom) chippelt VW POLO 1.9TDI vel otthagynak egy RS6 ot nemis S6 ot

https://www.youtube.com/watch?v=ilUIJGV_Gm0

Ezekről beszélek, elég annyit beírni hogy s6 vs cupra vagy akár golf r nem én hasonlítom csak össze és általában összes videóban verik a kis gépek

https://www.youtube.com/watch?v=C74I-tAyOUQ

Erről nem is beszélve

2018. márc. 8. 17:37
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Amikor már nitrót kell rakni a dízelhez, az nem egy átlagos chiptuning.
2018. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért azt megjegyezném hogy a híres Imprezát egy chiptuningolt GTI megeszi reggelire, rajtnál jó az az összkerék, de sok elvész a hajtásban az erejéből :) Imprezát akkor vennék ha lenne egy kis rally beütésem, de utcára vannak jobb alternativák tőle, oda fölöseges az állandó összkerék.


Egyébként ha élményért autóznál, véleményem szerint kicsi kasztni, alacsony súlypont, egy jó futómű, meg egy erős motor, és sokkal jobbat autózol vele, mint egy A6 méretű 2 tonnás nagy hajóval amiben van egy böszme nagy nehéz orrmotor. Nem menti meg az összkerék se.


Persze mindennapokban egy A6 méretű autó kényelmesebb, de ez már egyéni igények kérdése kinek mi a fontos.


Úgyhogy én GTI, Cupra, TT, TTRS, RS3 ezekre szavaznék elsőkörben konszernen belül, de egy RS Focust vagy egy Megane RS-t is kipróbálnék. Újabb Japánok közül nekem a Nissan 370z az etalon, régebbiek közül meg a Lancer EVO 7-8-9, vagy a régebbi Imprezák.


Olyat mondani nem nagyon lehet hogy jobb vagy rosszabb, S6 egy erős luxushajó, a GTI/Cupra egy pörgős utcai hothatch, Imprezák, EVOk rally legendák, ki melyik ízű fagyit szereti :)

2018. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nagyon szépen köszönöm ilyen jellegű válaszokat vártam el mint a tiéd. Esetleg még annyit megkérdeznék tőled hogy S5 Kategóriát hová tennéd? Természetesen annak is van súlya de mivel méretben kicsit kissebb mint S6 ezért lehet fürgébb is? Időben talán lassabb egy két másodperccel 200 ra de azt a veszteséget vajon visszahozhatja kanyarokban? 4.2 verzióra gondolok épp de 3 liter is szóba jöhet
2018. márc. 8. 19:57
 10/14 anonim ***** válasza:

S5ből van coupé, én mindenképp azt venném, rövidebb a tengelytáv, kisebb a fordulási ív, könnyebb az egész autó, merevebb a kasztni, hirtelen fejből számokat nem tudok, de nem biztos hogy a 0-200-on az S6 gyorsabb lenne. Ha tényleg vételben gondolkodsz, én viszont ragaszkodnék a V8-ashoz, már csak azért mert egy V8-at egyszer az életben birtokolni kell :D Nyilván a V6 kisebb könnyebb, viszont majdnem ugyanolyan erős, de nem tudom az mennyire lehet megbízható motor, a 4.2 viszont már bizonyított az évek során.


Viszont azt 100%-ban merem állítani, hogy sokkal fürgébb az S6-tól, főleg ha mondjuk S6ból egy kombit veszünk alapul, mert 100ból talán 1 szedán ha van. Kanyarokban sokkal jobb lesz.


Ja és csakis S-tronic váltóval, a Triptonicot felejtsd el ha sportos vezetést keresel, nekem konszernen belüli 2.0TFSI autóm van, DSG-vel, ami ugyanaz mint az S-tronic az audinál csak más a neve, ez a duplakuplungos váltó, egy Triptonictól sokkal gyorsabb, ha esetleg ilyet veszel, váltóolajat szűrővel 30 ezrenként cseréld és nem lesz gond. A 6 sebességes esetében, a 7 sebességes száraz váltótól viszont óva intenélek mert az nagyon rosszul sikerült. De ha van belőle kézi, az se rossz.

2018. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!