Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja ezt az autómon...

Mi okozhatja ezt az autómon fékezéskor?

Figyelt kérdés

Szeretném kiemelni, hogy nem internetről akarom megszereltetni az autót, természetesen szervízbe viszem amint az időm engedi, véleményre lennék elsősorban kíváncsi.

A jelenség a következő: jó idő van, +15 fok vagy felette fékezéskor a pedál szépen bemegy, az autó satufék képes, pöcre megáll.


Ma reggel, +1,5 fok párás, ködös idő, enyhén nedves út, otthonról elindulok, majd 10 perc után a munkahelyi parkolóhoz érve fékezek, a pedál 2-3 centi benyomás után megáll, ráz, az autó lassul de csak mérsékelten, és közben olyan hang az utastérben, mint amikor már vasig vannak kopva a betétek. Teljesen nem tudom benyomni a pedált, kb 2-3 métert túl is gurultam azon a ponton ahol megakartam volna állni, szerencsére sérülés nem lett sem személyi sem anyagi. Ugyanez a jelenség havas, jeges úton is.


Valakinek van ötlete mitől lehet? Mondom, jó időben semmi probléma.


Audi A4 B6 1.8T quattro


Köszönöm előre is a tippeket.


2018. márc. 9. 11:08
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
Abs?
2018. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a gumid, vagy nem tudod felmérni a tapadást. Amit érzel, az az ABS működése, amint visszaveszi a fékerőt, hogy ne csússzon a kerék. Az autódnak semmi baja.
2018. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sz*r gumi, sz*r lengescsillapito, kezdonel is kezdobb sofor, meg egy uzemszeruen mukodo ABS rendszer, na ezek okozzak.


Hogy' a jo eletbe' kaphat ilyen ember jogositvanyt???

2018. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fékolaj még a gyári?
2018. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Koszos, vagy rozsdás a féktárcsa? Több napot állt az autó a héten? Ezesetben normális is lehet, az első 2-3 fékezésnél óvatosan kell bánni vele, mert a betét le kell vigye a rozsdát vagy a trutymót a tárcsáról, nekem olyankor szokott úgy csinálni mint neked.
2018. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebből hogyan következtettetek egyértelműen ABS-re? Az nem ad "olyan hang az utastérben, mint amikor már vasig vannak kopva a betétek". Másik meg, hogy ABS nem állítja meg a pedált 2-3 centi után, hanem lökdösi azt vissza folyamatosan - ez más érzés.
2018. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írta, hogy ráz a pedál, és csak csúszós időben csinálja. Nem nagyon lehet más. Az meg szubjektív, hogy minek értelmezi a hangot. Aki nem tudja, hogy mi az ABS, az honnan ismerné a vasra kopott betét hangját?
2018. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!