Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo (2001-2002 évjárat...

Ford Mondeo (2001-2002 évjárat) dízel vélemények?

Figyelt kérdés
Első autó lenne, de nem tudom, hogy benzines, vagy dízel legyen.
2018. márc. 9. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Benzines.
2018. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ebből az érából ne vegyél dízel Fordot. Ha dízel kell akkor vegyél PD Passatot.

Meg merem kockáztatni, hogy egy benzines jó állapotú Passattal is jobban jársz. :D

2018. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kenez válasza:

Nem tudok tanácsot adni, de azt tudom, hogy taxiznak ilyenekkel és a taxisofőröknél jobban senki nem tudja egy autó tartósságát, fenntartási költségeit elmondani. Kérdezz meg egy ilyen taxist.


A VW Passat terén viszont rengeteg negatív tapasztalattal gazdagodtam az évek során (2001-es dízel és 2005-ös dízel Passatokat használtam hosszabb ideig), sajnos a VW minőségben, tartósságban alulmúlta a várakozásokat és a szervizelés során egyszer "megoldhatatlan" (semelyik szerelő nem tudta megoldani) problémába is sikerült beleszaladni. De volt automata váltó hiba, kipufogó probléma és még jó sok minden. Mindkét autó hibásan került eladásra, elegünk lett.

2018. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezekbe a kocsikba Delphi-befecskendező rendszer van, nagyon érzékenyek. Tipushiba, hogy a magyarok mindig fél tank alá tankolnak (csak egy 1000-sér főnök!) és emiatt a kevés gázolajat nagyon hamar felmelegíti a visszafolyó felesleg és a résgázolaj. A forró gázolaj pedig gondokat okoz a Delphi-nek. A tervezők nem gondoltak a csóró magyarokra és remek szokásaira. Vagyis számítsál gondokra, de belefuthatsz egy jó kocsiba is. Vigyél magaddal hozzáértőt, és mindig hideg, legalább 1 napja nem beindított kocsit vizsgáljatok meg. Hidegen sem füstölhet, nem kopoghat, indulnia kell pöccre. Aztán járjon a motor, nézzétek körbe a kocsit, majd indítsátok újra melegen is. Ha bármelyik módban nem tökéletes, hagyjátok.
2018. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!