Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra G gyertyacsere házilag?

Astra G gyertyacsere házilag?

Figyelt kérdés

Nehéz otthon megcsinálni?

Hogy kell?


2018. márc. 9. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Melyik motor van benne?
2018. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Z14XEP ugyan az mint a korai H astrába. GM family 0
2018. márc. 9. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem. A motor tetején az EcoTec felirat mellett jobbra van egy lapos csatlakozó, azt le kell húzni, ez a gyújtótrafóé. Ezután az EcoTec feliratos borítást kell leszedni, erre a legszélszerőbb felülről ferdén tenyérrel rá ütni, hogy jobbra elcsússzon, így van reteszelve. Ha egy jó ütést rá mérsz, elmozdul úgy egy centit jobbra és le lehet venni. Visszatenni ugyanilyen egyszerű. Eztán látni fogod a gyújtó trafót, kettő csavar tartja a helyén, T30-as torx csavarhúzóval kell kitekerni, majd a trafót felfelé kihúzni. Van rajta négy gumi cső a gyertyáknak, ezekre vigyázva, néha letapadnak. A legjobb óvatosan emelgetve a két szélét ide-oda mozgatva kiszedni. Innentől szabad az út a gyertyákhoz. Ha van komresszorod, a gyertya kiszerelése előtt én ki szoktam fújni a szmötyit a gyertya melő, így nem pereg semmi a hengerbe ha kitekered a gyertyákat.
2018. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a gumicsövek rá vannak tapadva a gyertyára, érdemes bele fújni egy kis szilikon olajat - vagy ha jobb nincs, csavarlazítót, így legközelebb könnyebb kiszedni.
2018. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!