Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lenne a kocsi?...

Hengerfejes lenne a kocsi? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Nemrèg vásároltam egy kocsit 2004-es dieseles. Nem füstöl, nem forralja a vízet. A kipufogónál a kormot nem èrzem vízesnek. Viszont a tartály víz 3- 4 nap alatt eltüntik. Csővek, tartály leellenőrizve sehol nem folyik. Az olaj nem vízes( szerintem )mondjuk egy hete lett cserèlve.szerintetek mi lehet a baja?milyen jele lenne ha hengerfejes lenne??
2018. márc. 11. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez milyen autó?

Nekem egyértelmű hengerfejes problémáim voltak, le lett véve a hengerfej, a tömítés volt a hibás.

Következőt csinálta: az összes csövön a csatlakozóknál nyomta ki a vizet ahol lehetett, ha utánahúztam, máshol nyomta ki. Végül a kiegyenlítő sapkájából szedtem ki a rugót, hogy ne tartsa a nyomást.

De ez nem megoldás, mivel egyre rosszabb lesz.

Ez még csak a kezdeti stádium.

Amikor már a víz az olajjal keveredett, az a vége.

Vagy van még előtte olyan, hogy bemegy a hengerbe a víz, ráindítasz, és görbül a hajtókar(ha olyan típus)

2018. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még annyi, ha üzemmeleg motornál leveszed a kiegyenlítőről a sapkát, akkor egyből kinyomja a vizet.

Nem feltétlenül buborékol a tartályba, lehet, van egy megkerülő légtelenítő cső, de ha buborékol, akkor egyértelmű, hogy bedolgozik a víztérbe.

2018. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mazda. Itt nem engedi sehol a vizet teljesen száraz minden, se a csöveknèl se a tartálynál. Járó autónal nèztük ès semmi egy csepp se sehonnan.
2018. márc. 11. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű, hogy csak elfolyik valahol.

Nézd meg a hűtő alját, mennyire rohadt, csőbilincseket.

Vagy vedd le a kiegyenlítő sapkáját, hagyd úgy, és reggelre víznek kéne alatta lenni, ahol csöpög.

2018. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez a vicces benne hogy sehol nem látni hogy folyna. Alá kartonoztam ès semmi pedig a fagyállós víznek nyomot kène hagynia.
2018. márc. 11. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan igy jartam egy 1.9 es pdtdi passattal. Nem fozte a hutofolyadekot,viszont ha nagyon beletapostal kepes volt kinyomni a tagulasi tartaly aljan 1-2 liter hutofolyadekot. Mindent leteszteltem,dugot csereltem ami szabalyozza a nyomast a tagulasi tartalyon,vegul beleuntam es kicsereltem a hengerfejpakolast es helyrejott minden. Lehet ha megprobaltam volna meghuzni a hengerfejcsavarokat helyrejott volna anelkul is hogy kicsereljem,mert a regi pakolason semmi hiba nem latszott. Na de kicsereltem es minden tokeletes. Bocsi az ekezetek hianyaert.
2018. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erdemes megnezni nehogy a melegito szivarogjon ami benn van a bord alatt valahol...meleget nyomja rendesen allando erovel?
2018. márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!