Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond ennyi hibaüzen...

Kaapo kérdése:

Mi lehet a gond ennyi hibaüzenetnél?

Figyelt kérdés

Egy BMW 118i-ről van szó, E87. Most vettem egy hete. Amikor vettem semmi hibát nem ésleltünk. Most amikor gyújtom, akkor a láncot hallani,szóval valószínűleg megnyúlt. Ezenkívül égett olajszagot is érezni néha.

Ma hazafele pedig a DTS kivilágított és az ABS is, illetve a kézifék jele szintén kigyulladt. Ezeket a hibákat dobja ki, ha rákapscolom a készüléket.

[link]


2018. márc. 12. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked írtuk, hogy ne vegyél ilyet? Most már tudod, hogy miért.

Azt ABS-t is ki kéne olvasni, ez összefügg a DTS-sel. Valami fékrendszer gebasz lehet, irány a szerelő! Lehet, hogy csak egy ABS szenzor, de felesleges itt találgatni.

A hibaüzenet szerint a valvetronic rendszerrel is valami probléma van, hibakód szerint excentrikus tengely szenzor hiba. Az elektromos ventilátorral is gond van, illetve túlmelegedik az olaj. Ez akár összefüggésben is lehet az olajszaggal, de lehet az egy sima tömítés gond is. Ezt is szerelőnek kéne látni.

Azt hiszem, hogy sikerült felszállnod a szopórollerre az autóval. Én vagy visszavinném (gondolom nepperhez), vagy betolnám egy jó nevű, nem hivatalos BMW szervizbe, és helyrerakatnám az egészet.

2018. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos muszáj így hajtanom, munkára nem tudok másképp eljutni, csütörtökön megyek a szerelőhöz. Egyébként nem nekem írtátok hogy ne vegyek ilyent, engem mások próbáltak lebeszélni róla. Ez van.

Priváttól vettem, visszavinni se bírom.

2018. márc. 12. 18:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. márc. 12. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazi jó fej embertől vehetted. Sajnos magánszemélyek is itt tartanak, hogy átverik egymást. Én is jártam így. Bízzunk benne, hogy csak pár szenzor, meg esetleg egy szelepfedél tömítés. Bár ha szól a lánc, akkor gondolom annak a cseréjét sem úszod meg.

Sajnos a BMW amilyen jó volt 15-25 éve, annyira hitvány lett kb. 2004 után.

Egyébként ezért is szoktam úgy csinálni, hogy amikor autót cserélik, egy ideig megtartom az előzőt, így ha bármi gond van, van mibe átülni, és nem is ugrok bele meggondolatlanul egy vételbe, ráérek keresgélni. Annyi hátránya van, hogy a régi autó ára nem áll rendelkezésre, de így legalább megint lesz némi tartalékom, amikor azt eladom. Mondjuk első autónál ez nem opció, de olyankor érdemes valami egyszerű, megbízható típust választani.

2018. márc. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát olcsón nem úszom meg az tuti. Münchenben élek, 6 hónapja vagyok kinnt, szal ez nagyon nem hiányzott. Gondolkodtam golf 4-ben, hogy olcsón megússzam, aztán mint ismert az ember, mindig többre vágyik.

Egyébként fricctől vettem, direkt nem akartam töröktől vagy hasonló, aztán mégis így jártam. Mondták páran, hogy e46-ost vegyek, azok megbízhatók stb, de abból is a 325 vagy 330 már irreálisan drága. Így utólag könnyű okosnak lenni, nekem kellett egy kocsi, mert új lakásba költöztem, egyértelmű hogy rossz döntés volt. Remélem csütörtökig kibírja, hogy egy hazai mester átnézze.

2018. márc. 12. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ezért nem kell a béjemvé

inkább vettél volna egy sutyukit

2018. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!