Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem akarja senki megcsin...

Miért nem akarja senki megcsinálni a BMW-met?

Figyelt kérdés
E92-es, kartergáz problémái vannak, de egyetlenegy szerelő sem akarja elvállalni, mert "BMW". De miért? Annyi az elektronika benne, meg túl bonyolult a motor felépítése, hogy nem merik bevállalni?

2018. márc. 13. 22:02
1 2
 1/17 A jó édes ***** válasza:
69%
Főleg azért, mert a nagy német autóipari vállalatok jó ideje csinálják azt, hogy a független szervizeknek csak részinformációkat juttatnak el a jármű karbantartási szükségleteivel kapcsolatban (alkatrész számok, szerelési útmutatók, stb.). Vagyis hiába javítaná meg valaki nagyon szívesen a kocsidat, ha nincs hozzá semmiféle forrása, hogy miképp kezdjen neki, mert a gyártó nem adja ki ezeket az információkat. Egy Toyota, Suzuki, Peugeot, Fiat vagy Hyundai típusú gépkocsi szervizeléséhez szinte minden adatbázisban találni leírásokat, diagramokat, de a Mercedes vagy a BMW ezeket csak a márkaszervizek számára biztosítja.
2018. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem mindegyik azt mondta, hogy nagyon összetett szerkezet és azért nem, de ajánlottak olyan szerelőt is, aki talán bevállalná. Végső esetben Wallis lesz....arról esetleg valakinek van véleménye? Olyat már hallottam többször is, hogy amint bevitték, 3-5 szerelő nézte át a kocsit és ilyeneket.
2018. márc. 13. 22:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem értenek hozzá, mert a jobban elterjedt, egyszerűbb típusokkal van inkább dolguk. BMW-hez általában az ért, aki arra szakosodik. Vannak jó, nem hivatalos BMW szervizek is, Budapesten több ilyen is működik.
2018. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam róluk.
2018. márc. 13. 22:23
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
A márkaszerviz szivesen elvállalja. Propeller mellé nem a szervizen kell spórolni.
2018. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Dehogy összetett csak megfelelő felszerelés és tudás kell hozzá
2018. márc. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez mekkora hülyeség, miért ne lenne elérhető minden információ? Az én szerelőm minden technikai adatot le tud kérdezni ami a szereléshez kell.

Max Józsi a sufniban bötykölgetve nem...

Szóval kérdező, egy nagyobb, komolyabb műhelybe vidd. Valószínűleg azért nem vállalják el, mert nem tudják mi a baja és sokba kerülne szétdönteni és nem akarják bevállalni, hogy egy hétig áll szétbontva az autó, aztán egy baromi nagy összeget kell kérniük, te meg esetleg nem akarod kifizetni. Jó szerelőnek van bőven munkája, egyszerűbb, kiszámíthatóbb autókkal

2018. márc. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Megfogod te még bánni a BMW-t.

Szopó roller.

2018. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
.
2018. márc. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
Meg is válaszoltad magadnak. Nem értenek hozzá, ezért elkerülik. Nincs ebben semmi kivetnivaló szerintem. Csak azért mert szerelő nem kötelessége mindent elvállalni amit visznek hozzá. Autószerelő nem szenved hiányt munka terén, tehát nincs rajta az a kényszer hogy mindent el kell vállalni.
2018. márc. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!