Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tölt az autóban az aksi?

Hogy tölt az autóban az aksi?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán (2-3 havonta) használom az autóm, és mindig aggódom, hogy lemerül az aksija. Mennyi idönként érdemes beinditani, illetve mennyi idöre? Érdemes néha egy "üres kört" menni?

2018. márc. 16. 02:40
 1/8 anonim válasza:
48%

Egy autonak az art a legtobbet, ha all. Beinditani, es egy kort menni vele szerintem erdemes akar hetente is. Vasarnapi programnak be lehet iktatni. Viszont az akkumlator szempontjabol az inditas folyamata annyi aramot elvesz, amit a generator kb 30-45perc alatt tolt vissza...

Ezek alapjan a heti "jo nagy kor" lenne a legoptimalisabb... :)

2018. márc. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az egyes leírta a lényeget, én csak kiegészíteném azzal, hogy egy ritkán használt autóhoz érdemes beszerezni egy akkutöltőt, ami lekapcsol ha az akksi fel van töltve, vagy vannak az ún csepptöltők, amik annyit adnak neki, hogy nem engedik lemerülni.


A fékek, olaj, motor, hűtővíz stb átmozgatása miatt tényleg érdemes lenne kicsit többet használni.

2018. márc. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont azzal okoznád a legnagyobb kárt, ha időnként beindítanád egy körre, kivéve, ha ez a kör legalább 30-40 km hosszú. Semmi baja nem lesz az állástól, egyedül az akkut kell időnkén feltölteni, illetve én lekötném az akkusarut és kb havonta rátöltenék egy filléres csepptöltővel (Aldi/Lidl). Alternatív megoldás lehet egy napelemes töltő, ha a szabadban áll az autó.
2018. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az autók alapvetöen nem arra lettek tervezve, hogy 2-3 havonta egyszer legyenek használva.

Úgy tulajdonképpen nem is éri meg autót fenttartani, a kötelező biztositás, teljesitmény adó akkor is annyi kiadást jelent, mint, ha minden nap használt lenne.

A céltalanul "megyek egy kört" helyett jobb hétvégenként elmenni kirándulni, de azt tulzásnak tartom, amit írtak, hogy egy inditásra felhasznált áramot 30-40 kilométer alattbtölt visszava generátor.

Városban használt autóknál úgy állandó akkumulátor problémák lennénekl, a napi 8-10 újraindítás és a megtett kevés kilométer miatt.

Az biztos, hogy az indítózás megterheli az akkumulátort, a generátor meg terhelés alatt tölt, annak nincs értelme, hogy álló helyzetben járjon a motor, menni kell vele.

Állva veszteglő autónál az is kérdés, hogy mennyit merült az akkumulátor a veszteglés ideje alatt, azt is jó lenne visszatölteni, nem csak az öninditózással vesztett áramot - úgy már valós lehet, hogy 30-50 kilométeres kört kell gurulni az autóval.

2018. márc. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 30-40 km-es körnél nem az akku feltöltésére gondoltam! Azért nem érdemes egy métert sem menni, arra ott a töltő. A hosszabb körnek az a lényege, hogy az autó motorja és az egyéb alkatrészek elérjék az üzemi hőmérsékletet így az esetleges pára, nedvesség, kondenzvíz, el tud távozni mindenhonnan (karter, kipufogó). Egy rövid kör épp az ellenkezőjét okozza, még több pára és nedvesség gyűlik össze, aminek aztán erőteljes korrózió lesz a vége. Tapasztalataim szerint, attól függetlenül, hogy folyamatos használatra terveznek egy műszaki berendezést, vagy autót, a hosszabb ideig való állás sem okoz komolyabb problémát, a 2-3 hónap meg semmi.
2018. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

30- 40 km a visszatöltés? Na ez az, a sok okoskodó tanácsadó.

Elég az pár perc járatásnak is.

A kondenzvíz, stb... ezzel egyet értek, de aki szerint 30- 40 km egy indítást visszatölteni, az inkább ne írogasson ide, mindenki jobban jár!

2018. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"30- 40 km a visszatöltés? Na ez az, a sok okoskodó tanácsadó. "


Szerintem valamit nem jól értelmeztél..

2018. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"az akkumlator szempontjabol az inditas folyamata annyi aramot elvesz, amit a generator kb 30-45perc alatt tolt vissza..."


Ezt nehéz másképp értelmezni.

Jogosan fakadt ki az illető.

Nem neki kéne megtanulni szöveget értelmezni!

2018. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!