Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen buktatói vannak a...

Milyen buktatói vannak a használt autó eladásának?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves Vw Passatom és el szeretném adni,mert havi szinten jönnek elő rajta a hibák,beázik az utastere,egyre több helyen hólyagosodik a festék.Nem különösen értek hozzá egyedül mentem megvenni és rá 1 hónapra vittem a szerelőhöz és mondta,hogy rommá volt törve az autó. Az egész eleje,jobb oldalán karosszériamunka nyomai,szélvédő is cserés volt. Egyedül a motorja ami szépen jár,elektromos hibák tömkelege ,váltója is kicsit búg,hólyagosodik sok helyen a festés,féltengelyhibás,pedig így is sok minden ki lett cseréltetve. 750ért vettem egy éve kb 250et ráköltöttem,de elég,inkább veszek egy kisebbet. El szeretném ,de nem akarok úgy járni,mint az egyik barátom akit majdnem meglincseltek a saját háza előtt,miután eladta az autóját 1 hétre. Ő se sokat értett hozzá egy Peugeot 406osa volt aminek,állítólag minden baja volt az új tulaj szerint. Nem akarok ilyen eldurvult helyzetet,hogy lehet az ilyet kultúráltan lebonyolítani? Milyen jogaim vannak nekem és a vásárlónak?
2018. márc. 16. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked kötelességed minden általad ismert hibajelenséget felsorolni. Nem hibát, mert nem vagy szerelő, hogy tudd, mi romlott el - a hibajelenséget kell ismertetned a vevőjelölttel. Neki pedig joga van ezek ismeretében eldönteni, ér-e neki annyit az autó, amennyit.
2018. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Szóval egy pontosan ugyanolyan balekwt keresel, mint te magad?
2018. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogy az adás-vételi szerződésben minden ismert hibát fel kell tüntetni! Kevés annyit beleírni, hogy tájékoztattad a vevőt. Ha tételesen le van írva benne minden, akkor már nagyon kicsi az esélye, hogy utólag beléd tudjon kötni, de mint tudjuk, mindig vannak próbálkozók.
2018. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
Hirdesd meg piri pénzért hátha valami madár mint te is voltál rárepül
2018. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leginkább úgy lehet elkerülni, hogy nem akarod átb/szni a vevőt, elmondod az autó összes hibáját és rá is írjátok ezeket az adásvételire...
2018. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös jól mondja...
2018. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden hibát meg kell mondanod és azt is, hogy törött volt az autó!


Mondjuk, vannak olyanok, akik meg vesznek egy 20 éves járgányt, majd egy hét múlva közlik az eladóval, hogy 580 000 ft lesz a javítása és lesz szíves fizetni.

Röhögd körbe őket!

2018. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!