Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómata váltóval télen a...

Autómata váltóval télen a jeges úton lejtmenetben hogyan lehet fékezni?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam meg a jogsimat és rögtön autómataváltón kezdem a pályafutásomat.


Úgy hallottam, hogy jeges lejtőn tilos/nem ajánlott fékezni és az a legjobb ha motorfékkel lassulunk vagy tartunk egy kezelhető sebességet.


Ezt manuálisan egyszerű megoldani csak az adott sebességbe rakással, de az autómatánál hogy működik ha nem tudom kontrolálni, hogy milyen sebességben legyen az autó?



2018. márc. 17. 20:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy az ABS autómatikusan "megoldja" ezt a problémát óvatos szakaszos fékezésnél?
2018. márc. 17. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne hallgatóz!
2018. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az automatánál visszakapcsolsz harmadikba, esetleg másodikba, és finoman lábfékezel...

persze milyen az a jeges út, hány százalékos a leejtő, és milyen hosszú?


Itt Budán sok a lejtős utca, van ahol a busz sem megy le, ha nem takarítják..szűzhavon is más a helyzet. A tükörjégen mindegy, de alap, hogy igazi, jóminőségű hógumid legyen.

Az automata váltó karja mutatja, hanyadik fokozatban van a járgány. Ha kettesbe teszed, nem vált feljebb.

Az én autóm műszerfalán is jelzi az aktuális fokozatot.


Nincs jobb ötletem, mint nézd meg a jutubon az ilyen oktatófilmet..sok van..

2018. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Betolod manualba azt visszaváltasz. Bár ABS megoldja így nem kell de megteheted. Ha fwd a gep jobb ha fekezel is mert kitörhet a fara ha csak az eleje van fekezve
2018. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!