Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford márkaszerviz nem vette...

Ford márkaszerviz nem vette észre, h meg van nyomva az eleje, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
10 éves ford mondeot vettünk, elötte elvittük a veszprémi ford márkaszervizbe átvizsgálásra 12 ezerért, 1 órát vizsgálták, de nem vették észre, h az illesztések között 5mm különbségek vannak. Tehát ha szemböl nézek a kocsira, akkor az egyik oldalon a rácsnál 5mm a távolság, a másik oldalon 10 mm. Hogyhogy nem vették észre? Szemmel láthato, h nem gyáriak az illesztések. Valoszinüleg szembol megnyomtak az autot. A fényszórók is teljesen ujnak tünnek. Lehet, h odaszólt az eladó a szervizbe, h ne szóljanak a hibáról? Vagy ennyire hanyagok a szervizbe? Perelhető a szerviz? Hiszen alkudtunk volna, ha tudjuk
2018. márc. 17. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értenek hozzá.
2018. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szervizek általában lóf...t sem értenek az autókhoz, plusz telibe is szarják nagyrészt. Valószínű itt is az történt hogy rá se néztek csak mondták hogy jó.

Nem csak Fordéknál, hanem szinte az összes márkaszerviznél így van.

2018. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert ha nem mondod meg mit szeretnél megnézni akkor vegigmennek egy checklisten és kész. Az meg nyilván nem tartalmazta az illesztések meregeteset. De ha ennyire látványos miért nem vetted te észre?!


Ezért a szerviz nem perelheto, maximum az eladó ha letagadta a törést. De ha nem első tulaj akkor nehéz lesz...

2018. márc. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat?

"Az meg nyilván nem tartalmazta az illesztések meregeteset."

Nyilván? Szerintem ez egy alap dolognak kéne lennie, ha nem a legfontosabb dolognak, hogy volt-e törve az autó. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy megnézik az elemek illesztésének a szimmetriáját a két oldalon, a folytonosságot.


"De ha ennyire látványos miért nem vetted te észre?!"

Mert nem "ennyire" látványos, nem tűnt fel az autó gyors vizsgálatakor, meg ugye a szakszerviz szakembereinek a szakmunkájában bíztunk, azért fizettünk 12 ezret egy 60 perces átvizsgálásért.


"Ezért a szerviz nem perelheto"

Ezt csak gondolod, vagy tudod? Szerintem volt egy szerződés közöttünk, és a szerviz hanyag munkát végzett, amiből nekem károm származott, amiért perelhető.


"De ha nem első tulaj akkor nehéz lesz"

Ez biztosan nem így van. Az eladó felel a rejtett hibákért akkor is, ha nem tud róla.


Igazából csak nem értem a dologot, több ismerősömtől is azt hallottam, hogy a szakszerviz a tuti, mert ott minden hibát, a legapróbbakat is megtalálják, elvégre ők abban érdekeltek, hogy ha megvan a hiba, jó eséllyel náluk javitjuk meg. Erre nem találnak meg egy ekkora szarvashibát.

Amúgy most már én is úgy gondolom, hogy van egy check-list-jük, amin végigmennek, és abban nincs benne az illesztések vizsgálata. Amúgy megtaláltak egy apró horpadást máshol, szóval remekül altatták a gyanakvásunkat.

2018. márc. 18. 12:08
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsesz, úgy érettem:

"Köszi a válaszokat!"

Csak siettem az irással, tényleg köszi a válaszokat!

2018. márc. 18. 12:09
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nyilván? Szerintem ez egy alap dolognak kéne lennie, "


Hogy szerinted mi alap és mi nem teljesen irreleváns. A szervízben amikor megrendeltél egy szolgáltatást nyilvánvalóan elmondták, hogy mit tartalmaz az a szolgáltatás. Ha az illesztések vizsgálata nem volt benne akkor nem volt benne. Ez nem "nyilván kérdése.


"Ezt csak gondolod, vagy tudod?"

Tudom. Mert elő fogja venni a szervíz a munkalapot, amin szépen le lesz írva, hogy MIT NÉZTEK MEG és miről adtak szakvéleményt. Ha nincs rajta az, hogy minden illesztés megfelelő akkor nincs miért reklamálni. A munkalapot te pedig átvetted, feltételezem alá is írtad, tehát elfogadtad. Ott kellett volna szólnod, ha te szerettél volna ezt vagy azt megnézegetni.


"Ez biztosan nem így van. Az eladó felel a rejtett hibákért akkor is, ha nem tud róla. "

Nem, ez nincs így. Főleg, mert egy szemmel látható hiba nem "rejtett" hiba. Rejtett hiba ha kotyog a turbó vagy hengerfejes a motor. Arról nem is beszélve, hogy te úgy vettél autót, hogy bárhol le volt neked írva, hogy soha nem volt törve? Mert ha nem akkor most miért is akarsz perelni?


A szakszervíznek egy-egy feladatra allokált időrendje van. Jelen esetben egy xx ezer forintos átvizsgálásra 60 perce. Nem fog neked SEMMIVEL sem foglalkozni, ami nincs neki kötelezően előírva - pont annyival fog foglakozni, amiért fizetsz. Lehet a szerelő észrevette, de a munkalapra nem írta fel - mert nem dolga - aztán akitől átvetted az autót az egy másik személy volt. De lehet nem is foglalkoztak vele, mert nem volt feladatuk. Ezt nem tudhatod.

2018. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát jah, most hogy leírtad, szerintem is így mennek a dolgok. Csak nekem azt mondták, ha biztosra akarok menni, akkor vigyem Ford szervizbe, mert ott mindent átnéznek rajta egy átvizsgáláson. Ezért nem is néztünk át rajta semmit alaposan, mert majd a szerviz úgyis átnézi, mi jobban úgysem tudjuk.

Hát rábsztunk, majd legközelebb, a következő vásárláskor 2 szervizbe visszük el a kiszemelt autót. Egy márkaszervizbe, ahol megnézik a márka-specifikus dologkat, meg elvisszük egy kis szervizbe, ahol emberi szemmel is megnézik.

Köszi a választ, megy a zöld kéz.

2018. márc. 18. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég a márkaszervizbe elvinni, nem kell ezért két helyen fizetni. Csak nézd meg miért fizetsz és ha mást is meg akarsz nézetni akkor mond el nekik.
2018. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-as: szerintem ez nem így van, ha egy ilyet nem vesz észre egy "profi" szerelő, akkor egyszerűen trehány vagy kókler.


Perelni tényleg nem lehet őket érte (gondolom ott az apró betű a papír alján), de én biztos írtam volna a panaszkönyvbe (ha van) meg a homárra vagy valami hasonló helyre - már csak azért is, hogy más ne fusson ebbe bele.


Én a magam részéről csak független szervizbe vinném az autót - azért egy 10 éves Mondeo nem akkora mágia, hogy csak a Ford érthet hozzá.

2018. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!