Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szélvédő párásodás probléma?

Scream85 kérdése:

Szélvédő párásodás probléma?

Figyelt kérdés

A közelmúltban volt cserélve az autónkban a légszűrő és a pollenszűrő, (bár lehet nincs ezzel összefüggésben) de azóta amikor megyünk valahova autóval ugye a fűtéstől stb bepárásodik a szélvédő és hiába fújatjuk rá akár a hideg akár a meleg levegőt maximális fokozaton, csak elég hosszú időbe telik, mire ki lehet látni nagyjából annyira hogy el tudjunk indulni.

De így is egész úton törölgetni kell és maximális fokozaton fújatni a levegőt hogy jobban kilássunk.

Ha visszavesszük 2-es vagy 3-asra a levegőt már párásodik is vissza.

Próbáltunk már 1-2 alkalommal ilyen párásodás gátló sprayt, de azzal sem jártunk igazán sikerrel.


Mi lehet a gond és mivel tudnánk orvosolni?


2018. márc. 18. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ennél a kocsitípusnál ez típushiba.
2018. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kivenni a pollenszűrőt! H az nedves, akkor vhol bele folyik a víz.

Ergo csak nyomja fel a vízpárát az utastérbe, aki kicsapódik a szélvédőn.

A párátlanítást bekapcsolt klíma mellett végezzétek, mert akkor lesz hatékony a páraleválasztás. A klíma ugyanis száraz levegőt juttat a kocsi utasterébe.

2018. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Kicsit segíthet, ha a következő praktikát alkalmazod átmenetileg. Borotvazselével egy száraz papírral át kell törölni a szélvédőt belülről. Tehát addig törlöd, amíg szét nem oszlik annyira, hogy ne látszódjon. Ezután pedig nem kell letörölni nedves törlővel.


Nem mondom, hogy egy csodát művel, de valamelyest segít.

2018. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Belső levegő keringetés ki van kapcsolva?
2018. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig külső levegőn van...kölcsön adtam az autóm aztán kezdődött ez a probléma,hogy tökre párásodott menet közbe is. Én biza elvittem a szerelőmhöz,hogy csináljon ezzel a sz.ral valamit....nevetve belső keringetésről külsőre állította :D mivel én soha nem piszkáltam eszembe se jutott,hogy ott lehet a gond és így még rá se néztem.
2018. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igy ahogy irják, külső keringetésre kell állitani.

Bár nekem volt olyan kamion amiben letört a kis pillangószelep és nem állitotta át , csak belsőn ment. Szét kellett szednem , kitörtem a kis pillangó szelepet és utána sosem volt probléma.

Ezt azért irtam le hogy esetleg hiába állitja valaki külsőre ha nem jó, nem lehet állitani akkor ilyen gond is lehet.

2018. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha klímás a kocsi, akkor a párásodást úgy lehet elkerülni, vagy lefújni, hogy bekapcsolod a klímát, a hideg/meleg gombot hidegre állítod, és a ventillátor 2-es, 3-as fokozatával fújod a szélvédőt..hogy belső, vagy külső keringetésen áll-e, az az időjárástól is fögg..ha kint szakad, akkor inkább csak belsőre..


nem kell sem rongy, sem szpré, sem egyéb törlőeszköz.


Amúgy egy jobb autó kezelési könyve ezt a trükköt részletesen leírja a balesetmentes vezetés alatt..

2018. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!