Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy többet 110...

Miért nem megy többet 110 km/h-nal Vw passat B4?

Figyelt kérdés
Sziasztok lenne egy 1994 vw passat B4.Az a gondom hogy 3-asba 3500 fordulattól nem megy tovább 4esbe pedig 3000 padlógázzal,ha a felétől visszább vissza engedem a pedált akkor meg gyorsul valamit de nem sokat.4esbe 110ig megy mikor eléri ez a sebességet mikor eléri erzem hogy nem húzz tovább.Eddig nem érdekelt ez a probléma de a minap mentem az autóval és Nemtudom mi történt vele,menet közben ugyanúgy nyomtam a gázt,úgy elkezdett gyorsulni mint meg soha,aztán megálltam és most minden a régi.Nem tudjatok hol keressem a hibát ?

2018. márc. 20. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Hibakód nincs?

Gondolom vészüzembe kapcsolt az elektronika és te így használod.

2018. márc. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy égő sem ég a műszerfalon,mondjuk ettől meg lehet hibája gondolom.Rá kellene tenni egy teszterre?
2018. márc. 20. 18:00
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha ilyen vesz üzemmódba van hogyan lehet kilépni belőle ? És mitől kerülhetett bele ?
2018. márc. 20. 18:26
 4/8 anonim válasza:
Sok mindent azért nem mondtál a kocsiról :D Milyen motor ? mekkora ? Ha turbós akkor lehet a turbó geometriája le van tapadva. Motorvezérlő van már benne ? Ha van akkor az is letilthat nem egy okból. Rá kellene dugni Diagnosztikára. Az sok mindent elmond. A műszerfalon a Check Engine Lámpa Nem fog ilyenek miatt világítani. Porlasztó csúcsok már nem porlasztanak csak úgy mondottan "pisilnek" Meg már nem egy új kocsiról van szó. Elvannak már kopva a forgó kopó alkatrészek.
2018. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1.9 TDI, szinte törvényszerű, hogy előbb-utóbb leragad a turbógeometria, és akkor pontosan ezt csinálja, amit írtál. Jobb szerelő rutinból tudja, hogy mit kell csináljon.
2018. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elnézést az info kihagyás miatt csak nemtudtam mit is kellene irjak 1.9 tdi 90lovas a porlasztokra gyanakodtam én is de kicsereltem őket, úgy mint az egr szelepet,csöveket a turbonyomasszabalyozohoz,valamint valamint magát a szabályzót is,légtömegszabalyozó is oké.

A turbó hoz nem értek kicsit sem hogyha leragad ez a turbó geometria,akkor csinál e nyomást a turbó vagy hogy tudom ezt le ellenőrizni ?(köszönöm az eddigi infokat)

2018. márc. 20. 20:58
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnézést az info kihagyás miatt csak nemtudtam mit is kellene irjak 1.9 tdi 90lovas a porlasztokra gyanakodtam én is de kicsereltem őket, úgy mint az egr szelepet,csöveket a turbonyomasszabalyozohoz,valamint valamint magát a szabályzót is,légtömegszabalyozó is oké.

A turbó hoz nem értek kicsit sem hogyha leragad ez a turbó geometria,akkor csinál e nyomást a turbó vagy hogy tudom ezt le ellenőrizni ?(köszönöm az eddigi infokat)...és igen van benne motor vezérlő egység

2018. márc. 20. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:
A diagnosztika 00575 hibakódot ad ki.
2018. márc. 22. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!