Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezérműszíjon és az ékszíjon...

A vezérműszíjon és az ékszíjon kívül vannak még olyan alkatrészek amiket ha nem cserélünk időközönként akkor súlyos kárt okozhatnak az autóban?

Figyelt kérdés

Ugye például a vezérműszíj elszakadhat és súlyos kárt okozhat a motorban éppen ezért érdemes időközönként cserélni.Vannak e még ilyen "veszélyes" alkatrészek amik képesek kárt okozni az autóban ha nem cserélik ki megfelelő időközönként?


Az olajcserét nem sorolnám ide de az is szépen eltudja intézni a motort ha valaki nem tartja be az olajcserére vonatkozó előírást


2018. márc. 20. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Olaj, fékbetét.
2018. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt 10.000 kilométerenként illik a motorolajat lecserélni.

Másrészt - bár nagyon sok autó fajta van -, de kb. 5 évente szokás cserélni a vezérműszíjat. Ez pontosan azért van, amiért írod: ha ez elszakad, akkor szétveri a motort. A vezérműszíjjal együtt szokták cserélni a görgőket és a vízpumpát is, hogy ezekkel se legyen probléma. Ha egy görgő ugyanis megszorul, akkor szintén elszakad a vezérműszíj a súrlódás miatt.

Nagyjából 5 évente szokás cserélni a hűtővizet. A hűtővízben van korrodálásgátló, azonban ez kb. 5 év után teljesen elillan belőle: megkezdődik a hűtő rozsdásodása. Ezért szokás lecserélni.

Ezenfelül folyamatosan ellenőrizzük a fékek állapotát, az olajszintet, a hűtővíz szintjét. Ellenőrizzük a megfelelő motor hőmérsékletet (90 fokos vízhőmérséklet garantálja a motorolaj megfelelő kenését).

2018. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

levegőszűrő, gyújtógyertya - ugyanúgy "elintézik" a motort mint az elmaradt olajcsere, csak ezek lassan ölnek, nem gyorsan mint a vezérműszíj.


az is súlyos kárt tud okozni az autóban ha soha nem cserélsz fékolajat és találkozol egy hosszú, kanyargós lejtővel

2018. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 21. 19:27
 5/7 anonim válasza:

Vezérműszíjat sokan túlaggódják nekem 2008ban volt cserélve egy 1,2es 2002es évjáratú twingón.

Most pár napja cseréltettem kb felesleges volt a görgő és a szíj amit kivettek mintha új lenne(azt hittem alig lesz benne anyag) holott 127ezer km-t futott előző csere óta!Egyedül a márka felirata kopott le róla!

2018. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 120000km-et,8évet mentem el az előző vezérléscsere óta(Seat Cordoba 1,6)és nem szakadt el,különösebb elhasználódás jelei sem voltak rajta. Fékolajat,meg hűtővizet sose cseréltem. Kicsit túlaggódják ezeket.Motorolajat viszont 10-12000km-enként cserélek.
2018. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38 éve van jogsim, rengeteg kocsim volt már de még sose, egyetlen egyben sem cseréltem fékfolyadékot és még sosem, egyetlen egyben sem volt korrodáció vagy fékgyengülés. EZ egy mesterségesen elhintett para.
2018. ápr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!