Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme osztogatni a...

Mi értelme osztogatni a "vigyázzatok a motorosokra" képeket, ha a többség úgy közlekedik, hogy az autósnak esélye sincs "vigyázni rájuk", még ha akar se?

Figyelt kérdés

Rengeteg motoros közlekedik nos... nem éppen szabályos módon. Megjelennek az ember mögött egy pillanat alatt (vagy a szembe sávban) BŐVEN a sebességhatár fölött, cikáznak az autók között, 0 követési- és oldaltávolságot tartanak, satöbbi, satöbbi, gondolom, nem kell senkinek bemutatni. *


Ezek után, ha ők minimálisan se vigyáznak magukra és másokra, mi értelme tavasztól kezdve ontani facebookon és más platformokon, hogy "vigyázz ránk"?

Ha a motoros normálisan közlekedik, akkor:

- aki értelmesen autózik, az úgyis észreveszi, figyel rá, és én úgy figyeltem meg, hogy az autósok zöme elengedi a NORMÁLIS motorost, külön kérés nélkül - tőlük fölösleges kérni, mert alapvető

- aki vakegérként pattan autóba, és nem lát ki a fejéből, azon úgyse segítenek az ilyen megosztogatott képek - tőlük is fölösleges kérni, mert értelmetlen

Aki meg száguldozva, közveszélyesen motorozgat, az miért várja, hogy mások figyeljenek oda rá, meg vigyázzanak rá, miközben ő veszélybe sodor másokat?

Vagy azt hiszik, hogy egyébként az autósoknak minden vágya, hogy balesetük legyen, és direkt vadásznak a motorosokra? :D


*: Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy nem minden motoros vadállat, nekem is vannak normális motoros ismerőseim, a forgalom tempójával haladnak, élvezik a szabadságot, stb, ők nagyon ritkán panaszkodnak rá, hogy bunkóznának velük az autósok, általában elengedik őket, normálisak velük, ők intenek hogy "köszi", és nincs semmi probéma, konfliktus.


Másik megjegyzés: tudom, most meg fogom kapni, hogy nem ugyanaz a csoport csinálja a kettőt (száguldozás és "vigyázz ránk" osztogatása), de igen, nekem van (volt?) olyan ismerősöm, akiről tudtam, hogy ritkán halad 150 alatt (nem autópályán), és mégis osztogatta.

Csak mikor nála rákérdeztem erre, akkor bunkózott egy kört ("nekem senki ne akarja megmondani...") aztán letiltott. :D


Szóval a lényeg, tulajdonképpen mi értelme ennek, hogy a csapból is folyik, hogy vigyázzunk a motorosokra?

Van itt, aki érti?


2018. márc. 23. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán az az értelme, hogy ha a szerencsétlen hülyék nem vigyáznak magukra (tisztelet a kulturáltan közlekedő motorosoknak), akkor a többieknek legyen eszük, és figyejenek.
2018. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A motorosok többségét észre sem veszed, ha meg mégis, nem jegyzed meg őket, mert nem csinálnak semmi figyelemreméltót. Mindig a hülyéket jegyzed meg, aztán jön az általánosítás.


A figyelemfelhívásnak több oka van:

1. télen kevés motoros közlekedik, így elszokunk tőlük

2. tényleg kicsi a motor profilja, bármi kitakarhatja, ha aktívan nem keresed őket, könnyen észrevehetetlen maradhat

3. a motoros is ember, sokat felejt, főleg 3 hónap leállás alatt

4. a legtöbb motoros baleset így, a szezon elején van - az a fenti indokoknak betudható


Helyesebb lenne "vigyázzunk egymásra" matricákat osztogatni, amin autó, motor, kamion egyaránt szerepel.

2018. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Alapvetően a motorok tetszenek, így mindig észreveszem és megnézem, ha látok egyet - akkor is, ha parkol az út szélén. :)


1. télen kevés motoros közlekedik, így elszokunk tőlük - ez kicsit olyan, mint amikor leesik az első hó, és a MÁV összeomlik... miért meglepő egy olyan dolog, ami MINDEN évben bekövetkezik kb ugyanabban az időszakban? Aranyhalak is kaphatnak jogsit, akik elfelejtik az előző nyarat, mire kitavaszodik?

2. tényleg kicsi a motor profilja, bármi kitakarhatja, ha aktívan nem keresed őket, könnyen észrevehetetlen maradhat - épp ez az: ha nem 250-nel jelenik meg, akkor sokáig ott van, látható teljes mértékben

...

2018. márc. 23. 16:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is motorozom, van egy 650-es nakedem, és sajnos csak megerősíteni tudom hogy nagyon sok motoros idiótán közlekedik. Cikáznak a kocsik között, száguldoznak aztán ha valami baleset van, egyből az autós a hibás meg a szemét. Pont hogy annak kéne jobban figyelni aki motorozik hogy a figyelmetlen autósok hibáit kivédje.

Van egy haverom aki azt vallja hogy nem azért vett motort 90-100-zal vánszorogjon hanem azért 180-al 20 perc alatt végigmenjen 5 falun.

Ennek az értelme pedig 0.

2018. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Motorosnak mindig lehúzódok, ha meg akar előzni, pedig Audival járok.

Viszont, ha jobbról akar előzni sávon belül, városban, ....om le!

2018. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mickbro ***** válasza:

A téli leállás miatt tényleg megkopnak a motoros beidegződések.

A statisztikák szerint a motoros vs. autós balesetekben nagyobb %-ban az autót vezető a hibás.

Megjegyzem a motorosok többsége szokott autót is vezetni.

Idióták mindig vannak...motoron, autóban egyaránt.

2018. márc. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#5

Direkt utánanéztem, teljesen szabályos jobbról előzni városon belül, ha a kocsisor áll és van elég hely, csak ezt sokan nem tudják, főleg az autósok között

2021. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!