Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ez a kocsinál?

Miért van ez a kocsinál?

Figyelt kérdés
Volt egy olyan problémám, hogy ha teljesen egyenes úton megyek a kocsival, akkor a kormány enyhén jobbra tekerve van egyenesen (kb 3-4 fok), de ma visszakerült a kocsira a téli gumi, ennék viszont nem csinálja a kocsi. Egyenes úton is 0 fokosan, teljesen középpen áll a kormány. Miért van ez? A két első téli egyforma méretű.

2018. márc. 23. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a talány van nálam is.Én sem szerelő létemre és a gumisok sem tudják ,csak tippelnek.LT szám egyik garnitúrán 95,másikon 98 és ez bőven benne van a tűrésben.A gumi méretek is azonosak.Futómű hibátlan,de ősszel és tavasszal is más beállítást kíván a cserekor az első futómű.Ezt én csinálom itthon.Bár hogy variáltam is a felrakáskor,akkor is ez jön elő.A nyáriak beállítása nem jó a télihez és fordítva is igaz.Az első futómű is teljesen felújított.
2018. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
gumis azt mondta, hogy mielőtt feltette a nyárikat ma, "centírozta" őket. nem tudom ez mit jelent pontosan.
2018. márc. 23. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt jelenti,hogy kiegyensúlyozta,hogy a gumi és a felni körpályáján és oldalra ne legyenek kilengések a gyártásukkor keletkező egyenlőtlen súly elosztás miatt.

Neked akkor minden szezon előtt cserélik a felniken a gumit,mert nincs másik felni garnitúrád?

2018. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de van, 1 éve vettem csak a kocsit, egyszer volt csak nálam rajta a nyári, és tavalyival együtt, amikor vettem a téli volt rajta, meg még idén télen.
2018. márc. 23. 20:42
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Nézzétek meg a két gumi mintáját.

A második mintája jó, ez nem húz félre , mig az első félre húz.

De az elsőt szeretik mert ezt meg lehet forditani is a felnin, ez nem kötött forgás irányú.

De a SEBRING mintája az kötött, csak egy féle képpen lehet feltenni.

Nekem is volt olyan mint az első minta, nekem is annyira félre húzott hogy nem lehetett elengedni a kormányt , rögtön átment volna a másik oldalba, balra.

Én azóta csak az utóbbi mintásat veszek, ezzel nincs ilyen baj.

2018. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!