Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják, hogy a diesel...

Miért mondják, hogy a diesel autók rosszabbak, mint a benzinesek?

Figyelt kérdés
Most adtam el a második autómat, és veszem a harmadikat, eddig mindkét autóm diesel volt, mert a férjem azt mondja, azok tovább bírják, és kevésbé romlanak el. De másoktól meg azt hallom, hogy nem jó a diesel. Miért?
2018. márc. 26. 15:29
1 2
 1/12 Oliver38 ***** válasza:
Mert még nem vezettek dieselt,tény hogy tervezgetik a kitiltását budapestről mert hogy környezetszenyezőbb mint a benzies autók,egyébként jobb vezetni a dieselt ha nem autózunk sportosan jó nyomatékos,keveset fogyaszt viszont nem szereti a rövid távokat főleg az újabb részecskeszűrős dieselek. viszont rövid távra vagy nagyon sportos közlekedésre a benzines való.
2018. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Azért mondják, hogy a diesel autók rosszabbak, mint a benzinesek, mert agymosott, hozzá nem értő majmok.


Van a diesel motoroknak olyan tulajdonsága, amely rosszabb, mint a benzineseké és van olyan, ami jobb. Nem lehet feketén-fehéren elkülöníteni a kettőt. A pár éve kirobbant diesel botrány miatt egyes érdekkörök azt szugerálják, hogy a dízel ördögtől való és ezt a befolyásolható laikusok el is hiszik.

2018. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy az első autót használtam 10 évig, a másodikat 5 évig, és soha nem hagytak cserben. Igazából nem nagyon szokták nekem megindokolni, amikor lehordják a dieselt, hogy mégis miért olyan rossz. Naponta használtam az autót, de én semmi negatív dolgot nem tapasztaltam. Igaz benzines autóm sosem volt, így összehasonlítani nem tudom.
2018. márc. 26. 15:46
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez összetett kérdés, van előnye és hátránya a benzines és a dízel motornak is, nem jobb egyik sem, csak bizonyos szempontokat figyelembe véve lehet valamelyik előnyösebb választás.

Viszont mlg ez sem egyértelmű, mert egx autónál csak utolag derül ki, hogy az mennyire volt drága, vagy gazdaságos.

Pl. a dízel motoroknál az egyik érv, hogy lényegesen kevesebbet kell költeni üzemenyagra, mint egy hasonló teljesítményű benzines motor esetében, a mérleg másik serpenyőjében lévő környezetszennyezöbb üzemmóddal általában nem foglalkoznak, legfeljebb, ha le van tiltva a használat, de a szmog riadó ritka. Arra már érzékenyen reagálnak az "olcsó" dizelesek, ha a szerviz számla több-százezres tétel, és talán ez a lényegi különbség, hogy a dizel motorokban nagyon drága alkatrészek is vannak

2018. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
0%

Ez a kerdes igy olyan mint ha azt kerdezned,hogy miert mondjak hogy a mákos tészta rosszabb mint a pörkölt?

Mindkettőnek meg van a maga előnye hátránya...ki ezt szereti ki azt......es mivel alapvető működésük es karakterük is teljesen más összehasonlitani sincs ertelme őket!

2018. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Az a nem mindegy, melyik gyártó, melyik dízelmotorjáról van szó.

Illetve ha valaki nagyon hozzánemértő hozzápiszkál, igencsak lerövidíthető az élettartama.

Jól eltekergetnek rajta mindent, olyan hangja lesz mint egy kereplőnek, és hidegen kitapossák a belét, úgy vezetik, mint egy benzinest.

Na azt egyik se nagyon kultiválja, könnyen szétreped az egész motor.

2018. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kitiltás engem nem érint, eddig euro 5-ös volt, most euro 6-os lesz. Az 5-össel eddig sem voltam kitiltva, meg a 6-ossal sem leszek. Az autót rendszeresen szervizelem, még többet is, mint ami elő van írva, és kizárólag márkaszervizbe hordom, még a garancia lejárta után is, mindig ugyanoda, hogy minden nyilván legyen tartva.
2018. márc. 26. 16:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Nemhogy rosszabb, hanem konkrétan a dízel sokkal jobb mint a benzines nagyon sok szempontból. Úgy általános felhasználásra a dízelmotor a nyerő.
2018. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Technikai oldalról leírták.

Egyébként azért hordja le sok ember a dízelt, mert rengeteg dízelt hoznak be külföldről (visszatekert óra, széthajtva, rommá törve), aztán kipofozzák és átb/sszák a hozzá nem értőket. Aztán amikor széthullik alatta akkor az összes dízelt szidja.


(Abba már bele sem mennék, hogy egyre többen megeszik a médiában a dízel autók elleni kampányt, amíg dízel kamionok, dízel mozdonyok és fosszilis energiahordozók elégetésével működő erőművek működnek, addig felesleges a személyautókon rugózni)

2018. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aha, értem amit írsz, én is szoktam látni sok ilyen kormot okádó autót a városban. De az enyém sosem volt ilyen. Mint írtam, az enyém mindig kiválóan működött, mivel folyamatosan karban volt tartva, hordtam a szervízbe, a kötelezőn felül is. Ismerősök pedig, akik szerint a diesel rossz, ezért benzines autójuk van, sokszor szitkózodtak, hogy nem indult el reggel az autó, vagy vásárlásból nem tudtak hazamenni, trélert kellett hívni stb. Velem ilyen még sosem fordult elő, ezért nem értem így ezt az egészet.
2018. márc. 26. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!