Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A lukoil rosszabb minőségben...

A lukoil rosszabb minőségben az omvnél?

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 15:58
 1/10 anonim válasza:
Az omv rosszabb mint a lukoil.
2018. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden kúton árult benzinnek meg kell felelni a hatályos szabványoknak, tehát elméletileg egyik sem lehetne rosszabb, mint a másik. A kicsi kutakon már hallottam olyan sztorit, hogy valakinek köhögött az autó, ott nyilván valami csalás volt a dolog mögött, esetleg hanyag karbantartás miatti szennyezés.

A neves kúthálózatokon gyakorlatilag nincs észlelhető különbség az üzemanyagok közt. A legtöbb kút egyébként a MOL-tól veszi a benzint, az OMV-nél pedig tudtommal régiótól függ, hogy hova éri még meg elszállítani nekik az osztrák anyagot.

Én csak neves hálózatnál tankolok, és soha nem vettem észre semmilyen különbséget az egyes kutak közt. Most váltottam dízelre, majd meglátom, hogy erre is igaz-e, de gyanítom, hogy igen.

2018. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már a szabályokat, meg azt a dumát, hogy mindenki ugyanazt a benzint árulja.... A Lukoil konkrétan katasztrófa, az OMV viszont a legjobb tapasztalataim szerint.
2018. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mégis mire alapozod, hogy katasztrófa? Bár csak egy-kétszer tankoltam ott, de semmi különbséget nem tapasztaltam. Az, hogy többnyire mindenhol ugyanazt kapod, nem duma, hanem tény. Ahogy a szabványok általi előírások is, amit ellenőrizhetnek.

Ez a kutak közti különbség is hasonló legenda lehet, mint amikor valaki szerint a kút nem annyit mér, mint amennyit valójában tankol.

2018. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is érezhető a különbség. Az, hogy az üzemanyag megfelel egy minimum követelménynek attól még máshol lehet jobb minőségű üzemanyagot árulni. Nem 5 litert kell tankolni...

A lehető legkisebb arányban kell a kétféle minőséget keverni és akkor érezhető lesz a különbség. OMV,Shell uzemanyagadalékai jóval jobbak mint a tobbie már ha egyáltalán van a többiben.

2018. márc. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
2018. márc. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: Közúton teszteltek, így ez az eredmény értékelhetetlen. Túl sok a zavaró tényező. Emellett a minőség kis mértékben szór mindenkinél, tehát lehet, hogy egy hét múlva tankolva egész más eredmények jöttek volna ki. A sűrűség például viszonylag tág tartományban mozoghat (720-775 kg/m3), és ez komolyan kihat a fogyasztásra. Ettél még nem rosszabb az üzemanyag, bár tény, hogy többet fogyaszt tőle az autó.

A szabványnál sokkal jobbat senki nem fog adni. Annyi ráhagyással dolgoznak, hogy biztosan mindig megfelelő minőséget kapj. Ami afelett van, azt úgy hívják, hogy minőségelajándékozás, és igyekeznek minimálisra csökkenteni, hogy a lehető legolcsóbban állítsák elő a terméket.

Laboratóriumi körülmények nélkül csak városi legendákról és hiedelmekről lehet beszélni. De laborban is hosszabb távon kéne vizsgálni, hogy egy-egy kúthálózatról egyértelműen kijelenthető legyen, hogy jobb minőséget kínál, mint mások.

2018. márc. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amit én tapasztaltam : a sima 95 lukoillal azt csinálja a kocsi h reggel első indítás után lefullad,nehezebben indul,nem húz úgy ahogy kell és -10 km a többi benzinhez képest. A "prémium" fajtájukkal viszont semmi baja. Az omv benzinnel kicsit egyenletesebben jár ,viszont drágább. De(!) szerelőm meg azt mondja csomó kocsi kerül hozzá,vizes benzines tankkal,ami az omv-től származik. Egyet tudok,az auchan rendes autóba nem való,a többiről meg mindenki mást állít mindig.
2018. márc. 28. 20:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak elgondolkoztam megéri-e az omv,drágább benzinjét megvenni,de ahogy látom elég szubjektív .
2018. márc. 28. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, megéri, én évek óta csak OMV-t, esetleg Shellt tankolok. Nem is kellett soha a dízelemen az injektorhoz nyúlni, pedig rengeteget hajtom az autót.
2018. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!