Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket neznetek at egy hasznalt...

Miket neznetek at egy hasznalt auton az elsö többezer kilometeres utja elött?

Figyelt kérdés

Kezdö vezetö vagyok es müszakilag hülye vagyok az autokhoz (jelenleg). Egy elvileg jol müködö de eleg regi 1400 cm3-es 75 loerös nagyjabol orzsagutra/autopalyara kitalalt Honda-val vagok neki az elsö kb 2000 km-es utnak. Eddig összesen mentem vele 5000 km-t, nem volt semmi baja. Most par nap alatt mennek vele 2000-et.

Sajat tudatlansagombol adodo minden hibat szeretnek kikerülni, ezert is teszem fel itt (is) ezt a kerdest.



2018. márc. 27. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit feltétlen érdemes megnézni:

- Olaj szint, olaj minősége: 10 ezer kilométerenként illik cserélni.

- Hűtővíz mennyisége.

- Hűtővíz hőmérséklete: 90-100 fokot tartania kell, akkor jó a hűtőrendszer. Ennél hidegebb hűtővíz nem engedi az olajat sem felmelegedni, ami miatt durván kopik a motor. Az se tesz jót a motornak, ha felforr a hűtővíz.

- Összességében érdemes figyelni, hogy a kocsi ne egye az olajat és a hűtővizet.

- Ha vezérműszíjjal szerelt az autó, azt illik nagyjából 5 évente cserélni (típustól függően), a vezérműláncnak hosszabb az élettartalma.


Nagyjából ezek a leggyakoribb karbantartási feladatok.

2018. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A helyedben elvinném nyári gumicserére egy rendes szervizbe, ahol van ingyenes állapotfelmérés is. Egy ezressel drágább ilyen helyeken a gumicsere, mint a sarki gumisnál.


Pl.:

kwikfit.hu

2018. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
olajszint, guminyomás, ablakmosó-szint, ablaktörlő-gumi, világítás, első lámpa beállítás, esetleg fékhatás. a többi menet közben.
2018. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is állapotfelmérésre vinném. Ha a szervíz hibájából robbansz le, az ő saruk és költségük lesz.
2018. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én el szoktam vinni ismerős szerelőhöz mielőtt ilyen hosszú útra indulok, ő átnézi, azért tüzetesebben, ezt általában igyekszem egy időpontra időzíteni az olajcserével, hogy legalább ne feleslegesen álljon nála az autó.
2018. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!