Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 éves Honda civic 1.4-es...

10 éves Honda civic 1.4-es motorral,210 ezer km-rel, benzines. Szerintetek megéri megvenni? Esetleg sokba kerülnek az alkatrészei javításkor?

Figyelt kérdés
Jó autó az új autó, tudom. De szeretnék egy használt, megbízható kategóriájú autót venni. Dízelt semmiképp nem, mert költséges a karbantartása. Szerintetek,ha 1.300.000-at szánok rá mit vegyek? Esetleg még Fordban gondolkodtam. Ford focus vagy Ford Fiesta.Szerintetek melyik jobb? A fogyasztás is szempont számomra.

2018. márc. 27. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem rossz a Civic, bár ez már nem japán gyártás, ami állítólag hozott egy kis minőségi romlást. Az 1.4 kicsit gyengus, nagyobb motorral jobb lenne, hacsak nem városban használod.

A Focusok sem rosszak, és kevésbé árazza túl a piac, mint a Hondákat. Ebből is legalább 1.6-ost célszerű választani. Fiestából még jobb állapotút kaphatsz ennyiért. Ha elég neked az a méret, akkor jó választás lehet.


1.6 benzinek közt ritkán van nagy eltérés fogyasztásban. 7-8 literrel lehet számolni.

2018. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kár, hogy ideböfögted a dízeles hülyeséget...

Egyébként ha benzines kell, akkor a Honda jó választás, én német párti vagyok de a Honda és Toyota jó benzinmotorokat csinál.

Azt viszont el kellene dönteni, hogy mekkora kell. Focus helyett én Golf-ot javasolnék, Fiesta helyett meg Polo-t

2018. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tartom hülyeségnek a dízeles véleményem, mert ha valaki nem nagy távokat tesz meg naponta az autójával, semmiképp nem éri meg dízel autót venni. Volt céges autóm korábban, (amikor olyan helyen dolgoztam) állandó karbantartási költségei az egekbe nyúltak. Télen pöfögtetnem kellett percekig, hogy el tudjak indulni vele.A szomszédom nemrég vett egy 8 éves Ford Mondeót(dízel) csak a szerelőhöz hordja egyfolytában. Én mindig benzines autót vettem (eddig 3X), nem volt sok gondom velük.
2018. márc. 28. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!