Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kényelmetlen autóülés - mit...

Kényelmetlen autóülés - mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Adott a következő helyzet: első tulajdonosa vagyok egy Suzuki SX4-nek, amit szeretek a megbízhatóságáért és nem akarok eladni, de az ülésével egyre kevésbé vagyok kibékülve. A lábamat nem támasztja meg alulról és a háttámla szögét sem tudom megfelelően beállítani, ezen felül még elég kemény is.


Úgy tudom, hogy más autóból nem lehet szabályosan ülést beszerelni. Technikailag is nehéz lenne, mivel az oldallégzsákot Suzuki az ülésbe szerelte, amiről nem akarok lemondani.


Van olyan cég, ami ülések módosításával foglalkozik?



2018. márc. 28. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy létezik ilyen cég. De ha lenne is, azt a pénzt inkább hozzácsapnám még az SX4 árához, és vennék egy kényelmesebb autót. Tudom, írtad, hogy nem akarod eladni, de gondold át inkább ezt a dolgot. Nem nézem le a Suzukit, nekem is volt, szerettem, de a Suzuki és a kényelem alapvetően két külön fogalom. Persze nem csak a suzukiság a baj, hanem hogy a legtöbb autógyártó mostohagyerekként kezeli a kisautókat. Mint ha a kisautóknál a legfontosabb szempont az olcsóság lenne, és azon kívül semmi. Az én gondom is ez, hogy egy kisautóba miért nem lehet normális ülést szerelni? Bár az is igaz, hogy kisebb a hely, kisebbek emiatt az ülések is, és mivel kisebb az ülés, nem úgy támaszt, főleg a lábakat nem támasztja eléggé. Amibe meg rendes, normális, kényelmes ülést szerelnek, azok az autók drágák. Talán nem véletlen az összefüggés. A helyedben a következő hónapokban beülnék annyiféle autóba, amennyibe csak lehet, hogy minél nagyobb összehasonlítási alapod legyen, és rájöjj arra, mitől kényelmes neked egy autó. Ne ragadj le egynél. Jó autó az SX4, de ne ragadj le itt. Van más is a világon, még olyanok is, amikre szintén nem költöd rá inged-gatyád.
2018. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én is így jártam, ahogy írod. egyszerűen nem akartam beletörődni, hogy egy ilyen drága automata kocsiban kényelmetlen az ülés. Egy benzinkútnál látta a kutas, hogy nehezen kászálódok ki, megkérdezte, hogy mitől fáj? mondom az üléstől..aztán beültetett a közelben álló ugyanolyan autójába. Az volt maga a totális kényelem.


Megvártam a váltást, és beállította tökéletesre. Azóta bármennyit vezetek, nem fáj semmim.


Sokat kell szarakodni a beállítással, de megéri, mert tökéletes a kényelem.

Már én is ülést akartam cserélni, de ez a fűtés, a légzsák miatt macerás lett volna más autóét áttenni.. szerencsére kiderült, én nem értettem a jó beállításhoz.


Mint kiderült, sokan szenvednek a rossz beállítás miatt, pedig ha jól van beállítva, baromi kényelmes.

2018. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!