Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi különbség van a két...

Mennyi különbség van a két autó ereje között?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autóvásárlás előtt állok. Amiket kinéztem az 1.6 szívóbenzin (105LE körüli) motorral felszerelt 2006-2008 közötti példányok, ( golf v, mazda 3. stb. kompakt autók)

Eddig a családban levő 1.25 benzin motorral rendelkező 2010 -es ford fiestát hajtottam ( ez előtt 2006 1.3 fiesta volt).


Meglepődésemre az 1.25-ös mtorrla szerelt frisseb fiesta sokkal jobban megy, persze nem egy erőgép.


Szóval kérdésem az lenne, hogy egy 1.6 os(2006-8) szívóbenzines autó erősebb, jobban "harapó" motor, mint az 1.25 (2010)? Ha igen , mennyivel? Érezhetően?


Köszönöm!


2018. márc. 29. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez függ a motor állapotától és az autó tömegétől.


Az 1.6-os 105 lóerős motorok tökéletesek eljárni A-ból B-be.

Sokan mondják, hogy gyenge, na ők nem tudnak vezetni :D


Én egy öreg dízel mercivel úgy elboldogulok, hogy csak na, pedig ennél lustább kocsit nem nagyon látni az utakon.

Nem kell belemenni eszetlen előzésekbe és nem lesz gond, teljesen élhető autók az 1.6-osok.

Felesleges is szerintem ennél erősebb motorral szerelt autót venni mert csak a baj van velük.

2018. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A Fordnak elég jól sikerült az 1.25 Zetech motra, és a kis kasztniban meglepően jól is megy. Csodát ne várj, egyik sem versenyautó. Amennyivel több az erő annyival nehezebbek is. El kell menni megnézni, kipróbálni azokat amelyikek tetszenek és érezni fogod.


Mazda 3 kerülendő a rohadás miatt.

2018. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1,6 tól csak kisebb a lóereje az 1,2 nek , fogyasztása is jobb több utasnál és hosszabb távra is előnyös a nagy motor .
2018. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor, ha jól értem mondhatni egy kategória a kettő gyorsulás,erő ügyileg a méretbeni kül. végett.


Mazda 3 tudom, hogy korródál, de az érintett ársávban már vannak szép, jól felszerelt darabok, rozsda nélkül. Csinálnék rajta üreg,alvázvédelmet, igy csak nem lehet baj.


Golf 5 és a mazda között van külonbség erőben?

2018. márc. 29. 14:32
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
Két autot semmi ertelme osszehasonlitani menettulajdonsagok tekinteteben csupan ezzel a ket adattal hogy köbcenti meg lóerő!Ez attol sokkal több összetevős történet!
2018. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az oké. Akkor leegyszerűsítem a kérdést. Melyik autó megy jobban?
2018. márc. 29. 14:55
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
Ennek a kerdesbek a megvalaszolasahoz mi nem kellunk.....ott a google pontosan ki tudod keresni minden tipus 0-100-as gyorsulasat meg vegsebesseget.....
2018. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A golfot meg ellopják ha a fővárosban élsz, na most légy okos melyiket vedd meg :-)
2018. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért sem lehet megmondani, mert van akinek a "jól megy/nem megy jól" kérdés 3000-es fordulat alatt dől el. Egy benzinmotor teljesítménycsúcsa jellemzően 4000-5500 fordulat közt van, a csúcsteljesítmény viszont semmit nem mond arról, hogy alul hogy húz egy motor. Ki kell próbálnod, hogy neked megfelelő-e az autó teljesítménye, mert adatok alapján nehéz megmondani, hogy mennyire élhető egy autó. Ha szívesen elforgatod a motort a teljesítménycsúcsig, akkor a nagyobb súly/lóerő arányú autó általában jobban gyorsul, de függhet azért áttételtől is. Egy rövidebb áttétel szintén dinamikusabbá teszi az autót, viszont autópályán zajos és szomjas lesz a magas fordulat miatt.

Tehát ez egy összetett kérdés, hogy melyik megy jobban. Próbaút során minden ki fog derülni.

2018. márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

minél nagyobb a köbcenti, és minél régebbi a kocsi, annál harapósabb lesz kis fordulaton. az euro 5 6 motorok eléggé meg vannak fojtva, lassú a gázreakció.

a 2006-os 1.6 biztos hogy jobban vezethető, mint a 2010-es 1.2.

még akkor is ha a névleges teljesítmény meg a 0-100 gyári adat hasonló.

2018. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!