Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lehet az mondani egy...

Mikor lehet az mondani egy fiatal sofőrre (19-20 éves), hogy jól vezet?

Figyelt kérdés

Mivel nekik még nem régóta van jogosítványuk így kevésbé tapasztaltak. Ilyenkor látszik szerintem a leginkább valakin, hogy mennyire van hozzá tehetsége. Mik azok a dolgok, amik alapján rá lehet mondani valakire, hogy igen, ő a kora, kevés tapasztalata ellenére ügyesen vezet.

Létezik egyáltalán ilyesmi?



2018. márc. 29. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

a jó sofőr onnan ismerszik meg, hogy nyugodtan alszol mellette vagy nézed a tájat. nincsenek nagy terhelésváltások, fékezgetés, hirtelen kormánymozdulatok. körforgalomba, elsőbbségadásnál (ahol lehet) lendületből be tud sorolni, előzések szintén "simák".

és mindemellett menti a helyzeteket amit más balfasszok okoznak.

hacsak nem hivatásos valaki, szerintem 21 évesen még nem lehet jó sorőr.

2018. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha annyi éve vezet akkor már mondhatod rá.
2018. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz balesetveszélyes helyzeteket.

Nem rángatja a kocsit se kanyarodáskor, se váltáskor.

Nem megy bele a kátyúkba.

Nem gyorsít/fékez feleslegesen.

Nem hagyja a lábát a kuplungon, nem égeti a kuplungot.

Nem tekeri a kormányt álló helyzetben (csak ha elkerülhetetlen).

Partnerként kezeli a többi közlekedőt, beengedi azt, akit könnyedén be lehet.

stb.

2018. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy az első is írta, függ attól, hogy csak vagizik vagy abból is él. Legtöbb vezet 10-20.000 kilométert és azt hiszi Schumacher. 19 éves vagyok áprilisba lesz meg 2 éve a jogsim, nagyjából 150.000 kilométert vezettem, mivel ebből élek, ismerőseim is ennyi idősek sokkal előbb meg lett a jogsijuk, de 20.000-nél többet még nem mentek. Gumit égetnek faralgatnak, meg miegymás, illetve amikor közölték velem hogy az aquaplaning (asszem vízen úszás) hülyeség és hogy nem létezik, nah azóta nem szívesen ülök be melléjük. Félre értés ne essék, nem mondom magamra, hogy jól vezetek, mert nem tudom, nem látom magam az anyósülésről, de én úgy vettem észre, hogy bármennyire is rossz dolog, de egy veszélyes (akár életveszélyes) élménynek be kell következnie, hogy magához térjen az ember, át essen egy ilyen "Schumacher vagyok" korszakon.
2018. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

kinek mi a "jól vezet" kategória. Ha az átlagot nézzük, akkor én ezt mondanám:

- felveszi a forgalom ritmusát

- ismeri és alkalmazza az alapvető KRESZ szabályokat

- nem teremt veszélyes helyzeteket

- figyel a körülötte lévőkre

- magabiztosan kezeli az autót.


ha pedig a kérdést nekem teszik fel, akkor egy fiatal autóversenyző tud jól vezetni. De nem azért, mert az utcákon nyomja, félre ne értsük.

2018. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Értem a dolgot én is, valahogy ilyenek jutottak eszembe nekem is erről a fogalomról.

5-ös, hogy érted azt, hogy egy fiatal autóversenyző, ha nem azért mert az utcákon nyomja? A pályás tapasztalata miatt, amiért jól kezeli a kocsit a veszélyes helyzetekben is?

2018. márc. 29. 20:04
 7/17 anonim ***** válasza:
Pontosan.A versenyző nálam nem azt jelenti, hogy az utcán nyomja, a forgalomban, hanem azt, hogy a versenypályán egy váratlan helyzetben is képes ura maradni. Tudok jó példákat mondani.
2018. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mondanál is példákat?

Gyakran tőlem is kérdeznek ilyesmiket, szeretnék jó példákkal felelni.

2018. márc. 30. 10:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy példát mondok: Klausz Kristóf.
2018. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az első mondja jól. Nyugodt kiegyensúlyozott magabiztos sofőr lehet valaki akkor is, ha friss a jogsija. Nem gyakori, de lehet. Ha el lehet mellette aludni, akkor én már jó sofőrnek tudom nevezni.
2018. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!