Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e46 316i inditásnál leáll...

Bmw e46 316i inditásnál leáll az autó miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Most vásároltam egy e46 316i-t 2001-es és inditásnál enyhe morgó hang jön a motortérből és leáll az autó 10 másodperc után.Ez a jelenség minden inditásnál előjön annyi különbséggel ,hogyha eltelik az a kis idő (10s) és kigyullad egy pillanatra sárgán az olajlámpa akkor az autó nem áll le hanem üzemképes.Mi lehet a probléma előre is köszi!

2018. ápr. 5. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Morgás általában valami komoly kopás velejárója. Hogy miért áll le, azt passzolom (nem biztos hogy közvetlen kapcsolat van a kettő között). Ha már írtad, hogy olajlámpa, akkor már megnézted hogy mennyi és milyen minőségű olaj van benne?

(Amúgy sajnos a 316i motorral szereltek a lehető legrosszabb választások. Tudom, mert én is egy ilyennel kezdtem, csak e36-tal. Rohadt gyengék, így ha szeretne haladni vele az ember, akkor eléggé kell nyomni neki, ami az élettartamban is és főleg a fogyasztásban meglátszik. Most egy e30 323i-m van, amivel normális közlekedés mellett alacsonyabb fogyasztással járok mint a 316i-vel.)

2018. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Fotózd körbe az autót, amíg nálad van, hogy ha kiderül, hogy a szervizből már nem lehet elhozni, legalább meg tudd hirdetni.

2. Ha használt autót veszel, semmi nem fontosabb, mint szervizbe vinni átnézetni, hogy minden hibára fény derüljön, és ne legyen nagyobb gond később. A te autód motorja szerintem elég súlyos beteg. Ha jól gondolom, pont azt a motorváltozatot vetted, amitől mindenki óva inti a vevőket. (Csak nem a hírhedt 1,6 "Prince" motor?)

A helyedben nem nagyon mennék vele sehova, csak a szervizbe, mielőtt nagyobb gond lesz.

Egyúttal keresnék egy ügyvédet, és megkérdezném, hogy milyen lehetőségek vannak a vásárlástól való elállásra, szerepel-e az adás-vételi szerződésben, hogy a vevő tájékoztatott-e minden hibáról, stb. A legjobb az lenne, ha visszadnád az autót, a korábbi tulaj meg a pénzedet.

2018. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tippem hogy az olajpumpa hótra van kopva. De akkor már a motor általános állapota se lehet valami fényes. Ezért olcsók az olcsón hirdetett BMW-k...
2018. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!