Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felhajtottam az autopalyara...

Felhajtottam az autopalyara matrica nelkul, a legelso kijaratnal azonnal lehajtottam rola. Mire kell szamitani?

Figyelt kérdés
Nyilvan veletlenul elneztem az egyik utat, ami kozvetlen ravezett es onnan mar csak a tabla jelzett, hogy video control.. egy baratommal is megtortent ez regebben ugyan itt ez, de kb 4 km ment az elso kijaratig, es azt mondta, hogy az elso kameraoszlop a kijárat elott csak sebesseget mer. Ez mar regen volt. Tapasztalatok velemeny ? Azon kivul, hogy szamoljak egy 15K-s birsagra.

2018. ápr. 5. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeren ettől az évtől változtattak, miszerint egy órás türelmi időt adnak a matrica megvásárlására azoknak, aki anélkül vették igénybe a díjköteles útszakaszt.

Ha a kontroll autó bemért, vagy a véda, mely a matricát figyeli, és nem váltottál ezek után sem matricát, akkor büntetés lesz jogosulatlan használatért.

Ha szerencséd van, akkor megúszod...

2018. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen ahogy írták:

Ha a kontroll autó bemért, vagy a véda, mely a matricát figyeli, és nem váltottál ezek után sem matricát, akkor büntetés lesz jogosulatlan használatért.

Ha egyikkel se találkoztál akkor szerencséd van

2018. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Valoszinuleg ebbol az lesz sajnos, jo tanulopenz volt ez.
2018. ápr. 5. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre kérdés:Miért nem váltottál a letéréskor matricát?5 000-ből éves megyei lett volna és jóval olcsóbban megúszod.
2018. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak elég hosszú szakaszok, ahol nincs semmi kamera. Szóval lehet szerencséd volt.
2018. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia 4. kerdezo!


Csak varosban hasznalom az autot, es autoutakon jarok, de ott is csak ritkan. Egy dologgal vagyok tisztaba, hogy az autopalyara jogszabaly szerinti dijat kell fizetnem a hasznalatert cserebe. 1 ora alatt nem tudtam kivalatni sehogy a palyadijat legyen szo hetes vagy eves berletrol. Ezert kerdezem, hogy a 2 perc kocsikazasom es figyelmetlensegem mennyibe fog fajni? Valoszinuleg a kamera bemert, mert meg a kijarat elott elhelyzetek oket sajnos. Nem penzt sajnalom a birsagra, hanem a tudatlansagomat. Ennyi az egesz. Szep estet!

2018. ápr. 5. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Büntire. Pedig idén már 1 órán belül meg lehet venni a matricát utólag is (3000 Ft). Bünti lesz 10x ennyi.
2018. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!