Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja az autómnak?...

Cerelmem17 kérdése:

Mi lehet a baja az autómnak? 1.2-es benzines fiat punto.

Figyelt kérdés
Ételfutárkènt dolgozom. Kivittem a címre az ételt,visszaültem és beindítottam, a műszerfalon kigyulladt az akkumlátor vagy töltöttség jelző hogy baj van. Egyből tapasztaltam, hogy elment a szervóm. Kivittem a következő címet, visszaültem, már be sem indult, csak a műszerfal világított. Jöttek a kollegák, belöktük, beindult. De annyira nem volt töltés, hogy menet közben ha indexelni vagy ablakot akartam törölni, leakart állni a motor. Hazafele még 3szor leállt magától, úgy hogy újra kellett lökni. Előzmény kb. 2 hónapja volt ilyen hogy elmrnt ugyanígx a szervóm, de következő indításra minden helyre állt.

2018. ápr. 6. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akksicsere
2018. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig generátorcsere. Véleményem szerint indítás után akár le is lehet kötni az akkut, a generátor járó motor mellett ellátja árammal az autót -már ha rendesen működik. Mivel a generátor nem tölt, az akku lemerül és leáll az autó.
2018. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Új fejlemény, 3 órával ezelőtt, felraktam az aksit tölteni. Az előbb kiszaladtam próbáltam beinďítani, de semmi, csak a műszerfal világít továbbra is.
2018. ápr. 6. 21:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Még mindig ugyanazz a diagnózisótok?
2018. ápr. 6. 21:48
 5/16 anonim ***** válasza:
No, esélyes lett az akku vagy pedig valamiféle árameállátási probléma, mint nem teljesen érintkező test kábel stb. Nincs multimétered? Rá kellene mérni az akkura alapállapotban és ha lehetséges, járó motor mellett is. Előbbi esetben 12.5V körül, járó motornál 14V körül kell mérned, ha minden rendben.
2018. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos mérőm, és a legnagyobb problémám hogy nem is értek az autókhoz. Tehát továbbra is várom a javaslatokat.
2018. ápr. 6. 22:06
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem értesz az autókhoz, akkor miben segítenek a javaslatok? Távolról nem tudhatjuk a probléma okát, de ha még tudnánk, akkor sem tudnád megoldani, ha még a feszültséget sincs mivel mérni. Keress egy szerelőt, ha használni szeretnéd az autót!
2018. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy kérdezek mert 10ből 9 szerelő lehúzz. Nem csak engem, hanem mindenkit. És azért kérdeztem, hogy ha itt az a válasz hogy aksi csere, kimegyek és veszek 15 ezerért. De ha a szerelőhöz elviszem, ő azt fogja mondani, hogy még volt másik próblémája is és akkor lehet hogy ugyanúgy csak aksit cserélt, de kitalálja, hogy a generátort is kicserélte, és egyből a 15 ezres mutatványból 50-60ezres lesz, mert egy ilyen autónál a használt generátor is már 20 ezer körül van.
2018. ápr. 6. 22:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Hol laksz, megnézzem? Van a témában egy blogbejegyzésem, teljesen egyet tudok érteni azzal amit írtál. Ritkán találni szavahihető és megbízható autószerelőt, így amit csak tudok, én csinálok az autómon. Aki viszont nem ért hozzá, kénytelen szerelőre bízni a dolgot.
2018. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akku és /vagy töltés baja van. És ingyen megmondtam. Pedig szerelő vagyok. Olcsó jános... ne tarts autót ha nem tudod finanszírozni.
2018. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!