Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki DR 750 Big vezethető...

Suzuki DR 750 Big vezethető A2-es jogosítvánnyal, vagy papíroztatható 35Kw-ra?

Figyelt kérdés

Jövő szezonra tervezek A2-es kategóriában motort venni és ezt a Suzukit néztem ki magamnak de nem tudom, hogy vezethető-e A2-es jogosítvánnyal.

Még mielőtt valaki megkérdezi, hogy milyen magas vagyok: 198 cm szóval nem lesz gond, hogy le érjen a lábam.



2018. ápr. 7. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha meghaladja a 35kw-t akkor nem vezetheted. Ha több mint 35kw biztos vannak 35kw-ra papírozottak. Egy Suzuki DRZ400sm sem lehet rossz választás A2-re
2018. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ a 35Kw-os témát ismerem én is. Nézegettem a Drz-ket de mivel én túrázni is fogok a Drz-nek a keskeny ülése nem a legjobb választás. Imádom a supermotokat de sajna a keskeny ülés miatt nem probálkoznék meg egy hosszú túrával.
2018. ápr. 8. 09:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Az A2-es kategóriába nagyon kevés motor fér bele.

E modell is az a tipikus eset ami MÁR NEM esik bele a kategóriába.Rengeteg 36-37-38 kw-os motor van..


Sajnos én is így vagyok.Kawasaki ER-5...36-37kw modellenként..


Azt tudom ajánlani,hogy el kell kezdeni az úgynevezett "fojtást". Elviszed a motort egy adott céghez.Ott lefojtják.

A fojtás röviden annyi ,hogy korlátozzák az erejét a motornak.Két fajta lehetőség van rá. Első a gázkart megfogja egy műanyag darab ami nem engedi,hogy kipörgesd a motort.A másik változat az magát a blokkot érinti.Ha a motor befecskendezéses akkor kisebb fúvókákat kap.

A modern motoroknál van egy 3.tényező is. A motorvezérlő elektronika átprogramozása.Amint megvolt a művelet papírt kell kapj az átalakításról.Ismételten műszaki vizsgára kell vinni ahol átírják a megváltozott teljesítmény adatot.Elég költséges megoldás.Legtöbb esetben nem is éri meg.


Bármikor vissza alakíthatóak a motorok.

2018. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vagyis ha lefojtom és megvan a műszaki aztán kivehetem a fojtást és használhatom a teljes erejét?
2018. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges.Ha balesetezel vele akkor nagyon csúnyán megjárod.Megváltoztattad illegálisan a motor adatait.Ha a balesetben a másik fél a hibás akkor is te viszed el a balhét,mert illegálisan átalakított a motorod.
2018. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!