Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag szintező hol van?

Üzemanyag szintező hol van?

Figyelt kérdés
Ford Fiesta 1.4 tdci üzemanyag szintjelzőjét (üzemanyag tömegmérőjét) szeretném kiszerelni és megtisztítani, de nem tudom, hogy férek hozzá? A hátsó üléssor alatt vagy a csomagtér felől férek hozzá vagy le kell szerelni a tartályt? Üzemanyagdugulásom lehet, rángatott az autó, el sem indult, új üzemanyagszűrőt cseréltem, beindult, leállt, rendszer nem levegős, googlen támpontot, rajzot(robbantott) nem találok. Üz.any.szintjelző negyednél letiltja a motort, mintha üres lenne!
2018. ápr. 12. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ülés alatt hozzáférhető, a pumpa kerettel van egybeépítve az úszó.
2018. ápr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján a tankod koszos, azt vedd le és takarítsd ki.

Nem letiltja, hanem nem tud szívni gázolajat.

2018. ápr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem, a hátsó üléssor alatt nem látok semmit, onnan nem hozzáférhető.Ez az autó 2008. 03.havi buborék lámpás. Akkor marad az alulról való tank leszerelése.Több mint félig van, legalább 30 liter gázolaj van benne, sok edényt kell szereznem, hogy le tudjam engedni. Holnap neki állok, köszönöm a segítséget!
2018. ápr. 14. 22:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, megvagyok vele! Tank leszerelve, kitisztítva (nem volt koszos, elenyésző),szintjelző a kisnyomású szivattyúval újra cseréltem!Nem ez volt a baj! A tank visszaszerelése előtt vettem észre, hogy az üzemanyag csövek meg voltak törve! A szívócső két helyen is! Innen szívott fals levegőt! Kicseréltem a csöveket, tank vissza, gázolajjal feltölt, kézipumpa és pöcre indult! Na most oké! ...de hidegen dadog a motor, melegen elhagyja! Na most mi van?
2018. ápr. 23. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor csak jó volt hogy javasoltam a tank tisztitást.

Ha mindent jól szereltél vissza akkor lehet hogy levegős a rendszer, valahol egy kis levegőt sziv.

Mennyi ideig csinálja és minden hideg inditásnál dadog?

2018. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, még levegős!

Az üzemanyagszűrőnél, mikor kézi pumpázom, hallani szürcsögést, mintha az egyik gyorscsatinál ereszteni. Túl nagy a mozgása is a csövön.

2018. ápr. 25. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!