Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307,14 éves, szellōzés...

Peugeot 307,14 éves, szellōzés ventillátora leállt. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Egy erōsen harmatos reggel az udvaron éjszakázott kocsi indítás után már nem szellōztetett, a digitális klíma kijelzōje normálisan mūködik, AC-re kapcsolva a hūtōkompresszor rendesen felpörög, de a ventillátor nem forok, hiába váltok fordulatszámot a gombokkal. Kb.öt éve a ventillátor aluházzs elektronikája túlmelegedett, a youtube-on adott tanácsra a zárt dobozka fedelét eltávolítottam, a túlmelegedési gond meg is szūnt. Arra gondolok, hogy idōvel a fedél hiánya miatt sérülékenyebbé vált elektronika most a víz, pára hatására elromolhatott. Nem könnyū szetszedni es összerakni a ventillátort, ezért mielōtt nekifognék, várnám nálam tapasztaltabbak tanácsát. A 40 Amperes biztosíték sértetlen.Minden eszrevételt köszönök!

#klímaventilátor #Peugeot 307 szellōzés ventillátor #fütes ventillátor hiba
2018. ápr. 13. 09:19
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
A maxon sem fúj semmit?mielott szetbontanal mindent erdemes lenne megnezni a csatlakozasokat meg az előtét ellenallast!!
2018. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Maxon se fúj, olyan, mintha a ventillátor motorja nem mūködne. Az. Elōtét ellenállást hol találom? Még nem volt idōm megnézni a kapcsolási rajzot, van angol nyelvū Peugeot 307 könyvem, gondolom, az is segíthet. Érzésem szerint a nagyon erōs harmat is ok lehetett, de teljesen kiszáradva sem változott semmi. Minden észrevételt köszönök!
2018. ápr. 15. 16:23
 3/4 stoff erzsébet válasza:
Szia!Végül megoldodott a probléma?Nekem is ugyan ez a problémam az autóval!Peagot 307 Sw
2020. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahogy gondoltam, a légmentes védelmétől megfosztott aluházas, tüskésházú elektronika elromlott végleg. Cseréje megoldotta, csak elég nehéz a csere. mindenesetre a kormányoszlopot nem kellett kivenni, kijött nagy nehezen a ventilátor járókereke és mögötte van az elektronika. Párnát érdemes a küszöbre tenni, amikor rajta fekszik hanyatt az ember. A járókerék visszaszerelése is egy türelemjáték, fejlámpa, érzék és főleg nyugalom kell hozzá. Talán másodszorra már könnyebben ment, de nem sokkal. Azóta vettem az Aliexpress.com-ról egy tartalék elektronikát is. Kérdezz bátran, ha KFU motorod van és hengerfejtömítést akarsz cserélni, vagy injektorokat.
2022. jan. 18. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!