Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Végleg tönkretettem a nyári...

Végleg tönkretettem a nyári gumijaimat?

Figyelt kérdés

Pár éve csináltunk otthonra két zártszevényből gumitárolót.

Én hülye állítva tároltam a gumijaimat, amik felnire vannak szerelve.

Múlt tavasszal, amikor feltettem őket a kocsi rázkódott 120 felett. Elvittem kicentríroztatni, de továbbra is rázkódott. A gumis szerint a gumik deformálódtak.

Múlt nyáron így használtam, gondoltam idővel beállnak, de nem javult a helyzet.

Most télen már fektetve tároltam őket.

Most ismét felraktam őket, de nem javult a helyzet. Télivel nem volt probléma.

Sajnálom őket, mert prémium márkások (Dunlop) és még nincsenek 3 évesek, jó állapotúak. Szemmel nem látható rajtuk sérülés, csak megforgatva látszik, hogy nem egyenletesen járnak, mintha kicsit oválisak lennének.


Dobhatom ki őket? Vagy létezik valami eljárás amivel meg lehet őket javítani? Esetleg leszedni őket felniről, majd visszatenni, hátha az igazít rajta valamit?



2018. ápr. 13. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
szerintem hulyeseg, rengeteg helyen allitva taroljak ilyen fem allvanyokon. futomu beallitas?
2018. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Nyilvánvalóan igen. Nem véletlen kell fektetve tárolni a gumikat. Pontosan ez az oka. A gumist kérdezted erről? Bár nem hiszem, hogy ezt ki lehetne javítani egyszerűen.

Próbáld meg inkább eladni a gumikat (persze tájékoztatva a vevőt a dologról), de ha valaki bevásárolni használja az autót és nem megy vele gyorsabban, annak jó lehet. Te meg vegyél újat.

2018. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
ja ha fektetve tarolod az also nem tud deformalodni ennyi erovel a masik 3 sulyatol? szerintem faxsag rengeteg helyen allitva taroljak. mellesleg sose hallottam senkitol, hogy deformalodott volna. meg az auton is allitva van, csak egy komplett auto sulya fekszik rajtuk, megsincs semmi baja, ha ki van centrirozva, meg a nyomas is rendben.
2018. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A gumis is meglepődött. Azt mondta olyan, mintha több évet állt volna egy helyben egy autón. Pedig csak egy télen keresztül volt így tárolva. Anno a téli gumik is ugyanígy állítva voltak tárolva külön fenin, de azoknak semmi bajuk nem lett.

Nem hiszem, hogy futómű probléma lenne, mert a télivel semmi gond nincs.

Nem értem, hogy tudtak ennyire megnyomódni.

2018. ápr. 13. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Gumija válogatja. Lehet, hogy ez a típus pont érzékenyebb volt erre. Sok apró összetevője lehet, de szerintem ha két szezonon át nem oldódott meg, ne szenvedj vele.
2018. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Állítva volt tárolva, benne a felnivel... ez az ért elég ahhoz, hogy eldeformálódjon, pláne, ha épp nem volt keményre pumpálva, akkor kényelmesen.


Meg lehet próbálni gumishoz elvinni, hátha még menthetők. Én mondjuk úgy szoktam tárolni, hogy van a falban négy rúd és azokra vannak felakasztva felnistől, helyhiány miatt. ez sem épp a legideálisabb, de így még nem votl vele gond.

2018. ápr. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!